شنبه ۱۱ تير ۱۴۰۱ - 2 Jul 2022
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ / ۱۵:۵۹
کد مطلب: 58712
۲

یک بیمارستان روانشناسی در شیراز راه اندازی می شود

یک بیمارستان روانشناسی در شیراز راه اندازی می شود
به گزارش ایسنا مهرداد شریفی شنبه ۱۷ اردیبهشت در یک کنفرانس خبری که به مناسبت هفته سلامت برگزار شد، ضمن بیان اینکه تاکنون کمبود تخت برای بیماران اعصاب و روان یک نقصیه به شمار می‌رفت و تکمیل بیمارستان روانشناسی صدرا از سال‌های قبل معطل مانده بود ابراز امیدواری کرد که با بهره‌برداری از این مرکز درمانی، تا قبل از پایان نیمه اول سال، انجام شود.
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از وجود ۶۷ بیمارستان در استان فارس خبر داد و خاطرنشان کرد: از بین کل مراکز درمانی موجود، ۴۳ بیمارستان دولتی است.

او با بیان اینکه برای توسعه خدمات درمانی و منحصر نشدن این خدمات به بیماران مبتلا به کووید-19 تلاش شده و طی مدت شیوع این بیماری اعمال جراحی تعطیل نشده است، گفت: طی مدت شیوع همه‌گیری کرونا، ۳۲۷ پیوند کلیه، ۳۸۵ پیوند کبد، ۳ پیوند پانکراس، ۱۲ پیوند قلب، ۵ پیوند ریه و ۱۳۶ پیوند مغزاستخوان در مراکز درمانی استان انجام شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از احیای ستاد تعرفه خدمات حوزه سلامت در فارس خبر داد و گفت: این ستاد با هدف نظارت بر اجرای دقیق تعرفه‌های قانونی از سوی بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی و ممانعت از اعمال افزایش غیرقانونی، احیاء شده است.

او توزیع مناسب خدمات تخصصی درمانی در سطح استان و ممانعت از تمرکز همه خدمات در مرکز فارس را به عنوان یکی از اقدامات مهم دانست و گفت: ارائه خدمات تخصصی در استان فارس به صورت ۵۰-۵۰ به صورت توزیع در شیراز وشهرستان‌ها در حال انجام است که این مهم یکی از اقدامات موثر دانشگاه علوم پزشکی شیراز است.

او در پاسخ به سئوال ایسنا در خصوص رواج دلالی در زمینه خدمات حوزه سلامت به ویژه خدمات تخصصی و فوق تخصصی، گفت: منکر دلال بازی در ارائه خدمات پزشکی نیستیم اما نباید فراموش کرد که پزشکان متعهد زیادی مشغول به فعالیت هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین تاکید کرد که به شهروندان اطمینان می‌دهیم که برخورد قاطعی با افرادی که در حوزه پزشکی وپیراپزشکی تخلف می‌کنند، انجام می‌شود و البته شهروندان هم می‌توانند در صورت مشاهده، موارد تخلف را به سامانه ۱۸۱۹ اطلاع دهند.

سرپرست معاونت آموزش دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست با بیان اینکه آموزش از همه‌گیری کرونا متاثر شد، گفت: تلاش بر این بود که چرخه ورود نیروهای حوزه سلامت دستخوش نقصان نشود بلکه بیشتر نیز شود.

محسن رازقی، با بیان اینکه توجه به حداقل کیفیت آموزش نیز مهم بود که برای این منظور آموزش مجازی در نظر گرفته شد، افزود: به همین منظور راه‌اندازی مرکز جامع آموزش مجازی از مهم‌ترین اقدامات در این حوزه است.

سرپرست معاونت آموزش علوم پزشکی شیراز عنوان کرد: با شرایطی روبه‌رو هستیم که در پساکرونا باید نواقص احتمالی آموزش حضوری را جبران کنیم.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

۸ نشانه والدین سمی که باید از آنها آگاه بود
جویدن ناخن نشانه کمال‌گرایی است
۵ توصیه عملی برای مدیریت "حمله پانیک"
نجات از تله پشت گوش ‏‏اندازی کارها
تفاوت ضریب هوشی دوقلوهایی که در دو کشور متفاوت بزرگ شدند!
به کودک‌تان نامه بنویسید
این رفتارها مردان را روانی می‌کند!
چرا روان‌آزار‌ها، کاریزماتیک و جذابند؟!
توانایی نه شنیدن
این جملات منفی را به دلبندتان نگویید
اصلی‌ترین اختلافات در دوران عقد و نامزدی
مردم خبر زده شده‌اند!
یک رابطه خوب زمانی است که کسی پذیرای گذشته، پشتیبان امروز و مشوق فردایتان باشد.