کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

یک بیمارستان روانشناسی در شیراز راه اندازی می شود

18 ارديبهشت 1401 ساعت 15:59

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ابراز امیدواری کرد که تا قبل از پایان نیمه اول امسال، بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی روانشناسی در شهرستان شیراز راه‌اندازی و بخشی از نیاز این حوزه مرتفع شود.


به گزارش ایسنا مهرداد شریفی شنبه ۱۷ اردیبهشت در یک کنفرانس خبری که به مناسبت هفته سلامت برگزار شد، ضمن بیان اینکه تاکنون کمبود تخت برای بیماران اعصاب و روان یک نقصیه به شمار می‌رفت و تکمیل بیمارستان روانشناسی صدرا از سال‌های قبل معطل مانده بود ابراز امیدواری کرد که با بهره‌برداری از این مرکز درمانی، تا قبل از پایان نیمه اول سال، انجام شود.
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از وجود ۶۷ بیمارستان در استان فارس خبر داد و خاطرنشان کرد: از بین کل مراکز درمانی موجود، ۴۳ بیمارستان دولتی است.

او با بیان اینکه برای توسعه خدمات درمانی و منحصر نشدن این خدمات به بیماران مبتلا به کووید-19 تلاش شده و طی مدت شیوع این بیماری اعمال جراحی تعطیل نشده است، گفت: طی مدت شیوع همه‌گیری کرونا، ۳۲۷ پیوند کلیه، ۳۸۵ پیوند کبد، ۳ پیوند پانکراس، ۱۲ پیوند قلب، ۵ پیوند ریه و ۱۳۶ پیوند مغزاستخوان در مراکز درمانی استان انجام شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از احیای ستاد تعرفه خدمات حوزه سلامت در فارس خبر داد و گفت: این ستاد با هدف نظارت بر اجرای دقیق تعرفه‌های قانونی از سوی بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی و ممانعت از اعمال افزایش غیرقانونی، احیاء شده است.

او توزیع مناسب خدمات تخصصی درمانی در سطح استان و ممانعت از تمرکز همه خدمات در مرکز فارس را به عنوان یکی از اقدامات مهم دانست و گفت: ارائه خدمات تخصصی در استان فارس به صورت ۵۰-۵۰ به صورت توزیع در شیراز وشهرستان‌ها در حال انجام است که این مهم یکی از اقدامات موثر دانشگاه علوم پزشکی شیراز است.

او در پاسخ به سئوال ایسنا در خصوص رواج دلالی در زمینه خدمات حوزه سلامت به ویژه خدمات تخصصی و فوق تخصصی، گفت: منکر دلال بازی در ارائه خدمات پزشکی نیستیم اما نباید فراموش کرد که پزشکان متعهد زیادی مشغول به فعالیت هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین تاکید کرد که به شهروندان اطمینان می‌دهیم که برخورد قاطعی با افرادی که در حوزه پزشکی وپیراپزشکی تخلف می‌کنند، انجام می‌شود و البته شهروندان هم می‌توانند در صورت مشاهده، موارد تخلف را به سامانه ۱۸۱۹ اطلاع دهند.

سرپرست معاونت آموزش دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست با بیان اینکه آموزش از همه‌گیری کرونا متاثر شد، گفت: تلاش بر این بود که چرخه ورود نیروهای حوزه سلامت دستخوش نقصان نشود بلکه بیشتر نیز شود.

محسن رازقی، با بیان اینکه توجه به حداقل کیفیت آموزش نیز مهم بود که برای این منظور آموزش مجازی در نظر گرفته شد، افزود: به همین منظور راه‌اندازی مرکز جامع آموزش مجازی از مهم‌ترین اقدامات در این حوزه است.

سرپرست معاونت آموزش علوم پزشکی شیراز عنوان کرد: با شرایطی روبه‌رو هستیم که در پساکرونا باید نواقص احتمالی آموزش حضوری را جبران کنیم.
 


کد مطلب: 58712

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/58712/یک-بیمارستان-روانشناسی-شیراز-راه-اندازی-می-شود

میگنا
  https://www.migna.ir