چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 18 May 2022
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ / ۱۷:۳۹
کد مطلب: 58754
۰

زن و شوهرها مراقب "کینه‌ای شدن" نسبت به هم باشند

زن و شوهرها مراقب "کینه‌ای شدن" نسبت به هم باشند
به گزارش میگنا شبنم طلوعی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه تمام افراد نیاز به معاشرت کردن دارند و در این معاشرت کردن وجود صمیمیت، همدلی و همراهی کردن با یکدیگر بسیار مهم است، درباره اهمیت جلوگیری از کینه‌ای شدن زوجین نسبت به یکدیگر اظهار کرد: نقش همدلی در روابط بین همسران بسیار پررنگ است و کمبود آن در زندگی مشترک تبدیل به کینه ورزی می‌شود.

وی در عین حال این را هم گفت که همدلی در روابط زوجین به هر قیمتی پذیرفته شده نیست و ترس از کینه ورزی همسر نباید به "همدلی اجباری" تبدیل شود چراکه سیستم خانواده را به خطر می‌اندازد.

این روانشناس ادامه داد: رابطه‌ای که در آن یکی از زوجین تصور می‌کند که اگر با همسر خود همدلی نکند ممکن است همسر به کینه ورزی روی آورد، نیاز به بازنگری دارد چراکه همدلی با همسر به هر قیمتی پذیرفته شده نیست و زوجین در ابتدا باید دقت کنند آیا خواسته همسر با شرایط زندگی مشترک و آرامش فردی آنها سازگار است یا خیر و سپس به خواسته همسر پاسخ مثبت دهند.
 
وی با بیان اینکه افراد سلایق متفاوتی دارند و شخصیت هر فرد با دیگری متفاوت است، این راهم گفت که برقراری ارتباط با همسر نیازمند دانش و اطلاعاتی است که زوجین باید آن را کسب کنند.

به گفته این روانشناس مسائل با انباشته شدن روی هم و بدون حل شدن تنها ذهن را اشغال کرده و منجر به کینه ورزی می‌شوند.

طلوعی با بیان اینکه اگر کینه ورزی جزء خصوصیات شخصیتی یکی از زوجین است، آن زوج باید تحت روان درمانی قرار گیرد، تاکید کرد که اگر کدورت ها در زمان خود و در اسرع وقت حل نشوند، در اختلاف نظرهای بعدی نبش قبر خواهند شد و در میانه بحث توسط زن یا شوهر دائما یادآوری می‌شوند.

این روانشناس معتقد است که زندگی عاشقانه، زندگی آرام است و زندگی آرام نیازمند داشتن ذهنی آرام است، بنابراین زوجین باید با حل مساله، کدورت‌های پیش آمده را حل کنند.

طلوعی در پایان سخنان خود خطاب به زوجین توصیه کرد: زوجی که دچار کینه ورزی است در ابتدا به خود آزار می‌رساند چراکه ذهنی که در آن کینه جای گرفته، فقط به فکر انتقام است و مسلما نمی‌تواند از همسر خود آرامش دریافت کند. بنابراین برای داشتن رابطه ای سالم و خوب با همسر  باید در ابتدا ذهن را پاکسازی کرد و با حل مساله این اختلافات را از بین برد، البته این به معنای فراموش کردن مسائل نیست بلکه باید مسائل را حل کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

آشنایی با گروه درمانی و مزایای آن
گربه‌های هم‌خانه یکدیگر را به نام می‌شناسند!
چرا نداشتن شریک زندگی باعث قضاوت زودهنگام مردم می‌شود؟!
۱۰ توصیه برای مقابله با عصبانیت
بررسی تاثیر حمایت اجتماعی بر سلامت روان
۱۷ مهارت ضروری که بچه‌ها باید یاد بگیرند
علائم شخصیت ضد اجتماعی
.افراد مبتلا به افسردگی بیشتر در اینستاگرام پست می‌گذارند
در هر خودکشی شش نفر به صورت مستقیم تحت تاثیر قرار می گیرند
۴‌ روان‌زخمِ کودکی و پیامدهای بی‌شمارش
آیا کودک شما گوشه‌گیر است؟!
مدت زمان افسردگی بعد از زایمان چقدر است؟
با ترس هات روبرو شو! آدم ها رو ببخش! یک راه حل جدید بساز! هدف هات رو مشخص کن! آدم هایی که ازت متنفر هستند رو فراموش کن! ذهنت رو آزاد کن!