کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

خنده هایی که شخصیت افراد را نشان می دهد

باشگاه خبرنگاران , 24 ارديبهشت 1401 ساعت 8:29

در این گزارش به چند نکته درباره خنده هایتان که در مورد شخصیت و روانشناسی شما می گویند گفته ایم.


خنده راهی راهی برای پی بردن به شادی دیگران است. اما پژوهش‌ها می‌گوید که این همه‌ی ماجرا نیست و چیز‌های بیشتری را می‌توان از خنده کشف کرد.

در حقیقت، پژوهش‌های جدید نشان داده با کمک خنده می‌توانیم چیز‌های بیشتری درباره‌ خودمان و دیگران بفهمیم. این موضوع توسط روانشناسان و محققانی به اثبات رسیده که بر روی مقوله‌ خنده تحقیق می‌کنند.

در ادامه می‌خواهیم ببینیم خنده‌ ما چه حرف‌هایی درباره‌ ما برای گفتن دارد:

۱- تشخیص خنده‌ خودجوش از خنده‌ ساختگی
خنده دو نوع است. اولی خنده‌ خودجوش است، واکنشی غیر قابل کنترل به چیزی مثل یک لطیفه‌ خنده دار که ما را به خنده می‌اندازد. خنده‌ خودجوش صدای خاصی دارد که سخت می‌توان آن را تقلید کرد. در طرف دیگر، خنده‌ ساختگی را داریم که با صدایی تعمدی همراه است و این نوع خنده را زمانی می‌کنیم که می‌خواهیم به یک لطیفه‌ بی مزه واکنش مؤدبانه‌ای داشته باشیم.

تحقیقات نشان داده خنده‌ ساختگی می‌تواند به ما کمک کند شخص در حال خنده را بهتر بشناسیم، چون به شکل تعمدی و کنترل شده ساخته می‌شود.

۲- اگر فردی که در حال تعریف لطیفه است را بشناسید، احتمال خندیدن تان بیشتر می‌شود
آیا دوست خاص یا کمدین مورد علاقه‌ای دارید که همیشه شما را به خنده می‌اندازد؟ علم می‌گوید وقتی شناخت وجود داشته باشد، احتمال خندیدن به یا با کسی بیشتر می‌شود. در اغلب موارد، لطیفه‌ها زمانی برای ما بامزه‌تر می‌شوند که آن‌ها را از زبان کسی بشنویم که او را می‌شناسیم، مثل یک دوست یا یک کمدین مشهور.
 


۳- با دوستان مان بیشتر می‌خندیم
به گفته‌ی محققان، هنگام شرکت در یک گفتگو با دیگران، احتمال خندیدن مان به چیزی ۳۰ برابر بیشتر است. محققان همچنین می‌گویند این تنها لطیفه‌ها نیستند که ما را می‌خندانند، بلکه نحوه‌ی واکنش ما به دیگران برای نشان دادن اینکه از لطیفه‌ آن‌ها خوش مان آمده و آن را متوجه شده ایم هم همین اثر دارد.
 

۴- خندیدن ما با همدیگر دوام روابط عاطفی مان را بیشتر می‌کند
در پژوهشی محققان از زوج‌ها خواستند تا درباره‌ی موضوع حساسی مانند چیزی که در شریک عاطفی شان دوست ندارند، با همدیگر صحبت کنند. تحقیقات نشان داد زوج‌ها وقتی در گفتگو‌های خود از خنده و لبخند استفاده می‌کردند، بعد از صحبت درباره‌ یک موضوع حساس، فوراً احساس بهتری پیدا می‌کردند. زوج‌ها همچنین از بیشتر شدن احساس رضایت شان از رابطه‌ خود و افزایش دوام رابطه شان خبر دادند.

 
 


کد مطلب: 58764

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/58764/خنده-هایی-شخصیت-افراد-نشان-می-دهد

میگنا
  https://www.migna.ir