جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ - 1 Jul 2022
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ / ۱۱:۳۸
کد مطلب: 58804
۲

ناباروری و سرطان پستان در مردان

ناباروری و سرطان پستان در مردان
نتایج یک تحقیق جالب که توسط محققانی از بریتانیا هدایت شده است نشان می دهند مردانی که از برخی مشکلات باروری رنج می برند و فرزندی ندارند، بیشتر دچار سرطان پستان می شوند.

در مطالعه جدید که توسط محققان بین المللی انجام شده است، معلوم شد مردانی که دارای مشکلات باروری هستند، بیش از دیگران در معرض خطر سرطان پستان مهاجم قرار دارند، اگرچه در کل، این نوع سرطان در مردان، کمتر از زنان دیده می شود.

در مطالعه فوق، پژوهشگران مؤسسه تحقیقات سرطان واقع در لندن، رابطه بالقوه بین ناباروری خود گزارش شده یا نداشتن فرزند را با خطر ابتلا به سرطان پستان در مردان بررسی کردند. آن ها با حدود 2000 مرد زیر 80 سال که بین سال‌های 2005 تا 2017 به سرطان پستان مبتلا بودند و در انگلستان و ولز زندگی می‌کردند، مصاحبه کردند. 

بر اساس داده های حاصل از این مصاحبه ها، خطر بروز تومورهای سرطان پستان مهاجم یعنی سلول‌های سرطانی که فراتر از جایی که برای اولین بار تشکیل شده‌اند گسترش می‌یابند، به طور قابل توجهی با ناباروری مردان مرتبط بود. 

این محققان برای درک آن که آیا موضوع دیگری نیز در این نتایج تاثیرگذار بوده است یا خیر، تجزیه و تحلیل‌های بیشتری را با در نظر گرفتن مواردی مثل مصرف الکل، سیگار کشیدن، سابقه خانوادگی سرطان پستان و بیماری‌های کبدی انجام دادند. اما هیچ شواهد محکمی مبنی بر تأثیر این عوامل بر یافته‌های خود پیدا نکردند. 

آن ها می گویند: دلایل سرطان پستان در مردان تا حد زیادی ناشناخته است. بخشی از این موضوع به این دلیل است که بیماری فوق در مردان، نادر است و بخشی دیگر نیز به دلیل کم بودن مطالعات قبلی است.

محققان بریتانیایی افزوده اند: شواهد ارائه شده در مطالعه ما نشان می دهند که ارتباط ناباروری و سرطان پستان باید با تحقیقات بیشتر تایید شود و تحقیقات آینده در مورد عوامل بالقوه زمینه ای مانند عدم تعادل هورمونی نیز در این خصوص مورد نیاز هستند یافته های فوق در مجله دسترسی آزاد Breast Cancer Research منتشر شده اند.
مرجع : سینا پرس
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

۸ نشانه والدین سمی که باید از آنها آگاه بود
جویدن ناخن نشانه کمال‌گرایی است
۵ توصیه عملی برای مدیریت "حمله پانیک"
نجات از تله پشت گوش ‏‏اندازی کارها
تفاوت ضریب هوشی دوقلوهایی که در دو کشور متفاوت بزرگ شدند!
به کودک‌تان نامه بنویسید
این رفتارها مردان را روانی می‌کند!
چرا روان‌آزار‌ها، کاریزماتیک و جذابند؟!
توانایی نه شنیدن
این جملات منفی را به دلبندتان نگویید
اصلی‌ترین اختلافات در دوران عقد و نامزدی
مردم خبر زده شده‌اند!
شاید باورتون نشه اما دنیا به کوچک‌ترین خوبی‌های شما نیاز داره، خوب بمونید.