سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ - 30 May 2023
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ / ۱۴:۳۸
کد مطلب: 58818
۰

افراد هنرمند بیشتر در معرض افسردگی قرار دارند

افراد هنرمند بیشتر در معرض افسردگی قرار دارند
در این بررسی که توسط دکتر «لوسی کلمنتز» و به سفارش اتحادیه دست‌‌‌اندرکاران هنرهای نمایشی بریتانیا (Equity)انجام شده، ۱۱۱ مطالعه آکادمیک مربوط به سلامت روان در افراد حرفه‌‌‌ای و دانشجویان در بخش هنرهای نمایشی در ۲۰ سال گذشته مورد بررسی قرار گرفته است.

به گزارش گاردین، یافته‌‌‌ها حاکی از آن است که احتمال افسردگی در این افراد، از جمله بازیگران و بالرین‌‌‌ها، دو برابر بیشتر از جمعیت عمومی است. مقالات دیگر نیز نشان داده که ۲۴‌درصد از بالرین‌ها، به همراه ۳۲‌درصد از خوانندگان اپرا، ۵۲‌درصد از دانشجویان بازیگری، ۶۰‌درصد از بازیگران و ۹۰‌درصد از نوازندگان راک، تجربه اضطراب را گزارش کرده‌اند؛ این در حالی است که در میان جمعیت عموم مردم، تنها ۶‌درصد از افراد در هر هفته دچار اضطراب می‌‌‌شوند!

ساعات کاری نامتداول و نمایش‌‌‌های آخر شب ممکن است منجر به اختلال در خواب شود که یکی از عوامل خطرناک شناخته‌شده برای مشکلات سلامت روان محسوب می‌شود.

همچنین براساس یافته‌‌‌های این مطالعه، ناهماهنگی تورهای برنامه و فشارهای ناشی از اختلاف ساعت برنامه‌‌‌های کاری نامنظم (شامل شب‌‌‌ها و اجرای آخر هفته) و صرف زمان زیاد کار دور از خانه، به معنای نداشتن زمان کافی برای وقت گذاشتن برای عزیزان، خانواده و زندگی اجتماعی است. به عنوان مثال، موسیقی‌‌‌دانان شاید ماه‌‌‌ها فرصت دیدن فرزندانشان را پیدا نکنند و این امر بسیار حیاتی است، زیرا حمایت از عزیزان به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل در سلامت روان شناخته شده است.

بر اساس یک مطالعه، ۸۳درصد از بازیگران اعلام کرده‌‌‌اند حداقل برخی اوقات استرس مالی داشته‌‌‌اند و ۳۰درصد نیز استرس مالی را به عنوان یک دغدغه همیشگی تجربه می‌کنند. بسیاری از هنرمندان نمایشی چند کار انجام می‌دهند تا زندگی خود را تامین کنند.

علاوه بر مسائل شغلی، این بررسی نشان داده تاثیر به تصویر کشیدن احساسات شدید و به تصویر کشیدن مکرر موقعیت‌‌‌هایی چون مرگ یا تجاوز جنسی می‌تواند منجر به تضعیف سلامت روان شود.

همچنین نگرانی در مورد نحوه بازخورد دیگران نسبت به عملکرد فرد نیز یکی از عوامل موثر بوده است. فشار دیگر واردشده بر هنرمندان نمایشی، درمورد انطباق با ایده‌‌‌آل‌‌‌های زیبایی‌‌‌شناختی است، مانند لزوم لاغر بودن بازیگران، بالرین‌‌‌ها و فشارهای مرتبط با وزن به طور مستقیم با افسردگی و اضطراب این گروه مرتبط بوده است و همچنین اضطراب، افسردگی و استرس، همگی با اختلال غذا خوردن در نوازندگان و خوانندگان ارتباط دارد.

احتمال مشکلات سلامت روان در افراد شاغل در صنعت سرگرمی و هنرهای نمایشی وجود دارد و طیف وسیعی از عوامل موثر در این زمینه وجود دارد. اما کاملا واضح است که تاثیرات مضر عدم ‌امنیت شغلی، دستمزد پایین و شرایط نامناسب کاری به این بحران جمعی دامن می‌‌‌زند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
تعریف و طبقه بندی کودکان استثنایی
اعلام ضوابط کارورزی، برگزاری کارگاه و دوره‌های توانمندسازی روانشناسی
کلمات بیش از آنچه که شما تصور می کنید تاثیر گذارند. همیشه پیش از صحبت کردن فکر کنید.