کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

افراد هنرمند بیشتر در معرض افسردگی قرار دارند

خبرگزاری ایسنا , 28 ارديبهشت 1401 ساعت 14:38

براساس بررسی بیش از ۱۰۰ مطالعه آکادمیک، افرادی که در زمینه سرگرمی و هنرهای نمایشی کار می‌کنند، دو برابر بیش تر از جمعیت عمومی در معرض افسردگی قرار دارند.


در این بررسی که توسط دکتر «لوسی کلمنتز» و به سفارش اتحادیه دست‌‌‌اندرکاران هنرهای نمایشی بریتانیا (Equity)انجام شده، ۱۱۱ مطالعه آکادمیک مربوط به سلامت روان در افراد حرفه‌‌‌ای و دانشجویان در بخش هنرهای نمایشی در ۲۰ سال گذشته مورد بررسی قرار گرفته است.

به گزارش گاردین، یافته‌‌‌ها حاکی از آن است که احتمال افسردگی در این افراد، از جمله بازیگران و بالرین‌‌‌ها، دو برابر بیشتر از جمعیت عمومی است. مقالات دیگر نیز نشان داده که ۲۴‌درصد از بالرین‌ها، به همراه ۳۲‌درصد از خوانندگان اپرا، ۵۲‌درصد از دانشجویان بازیگری، ۶۰‌درصد از بازیگران و ۹۰‌درصد از نوازندگان راک، تجربه اضطراب را گزارش کرده‌اند؛ این در حالی است که در میان جمعیت عموم مردم، تنها ۶‌درصد از افراد در هر هفته دچار اضطراب می‌‌‌شوند!

ساعات کاری نامتداول و نمایش‌‌‌های آخر شب ممکن است منجر به اختلال در خواب شود که یکی از عوامل خطرناک شناخته‌شده برای مشکلات سلامت روان محسوب می‌شود.

همچنین براساس یافته‌‌‌های این مطالعه، ناهماهنگی تورهای برنامه و فشارهای ناشی از اختلاف ساعت برنامه‌‌‌های کاری نامنظم (شامل شب‌‌‌ها و اجرای آخر هفته) و صرف زمان زیاد کار دور از خانه، به معنای نداشتن زمان کافی برای وقت گذاشتن برای عزیزان، خانواده و زندگی اجتماعی است. به عنوان مثال، موسیقی‌‌‌دانان شاید ماه‌‌‌ها فرصت دیدن فرزندانشان را پیدا نکنند و این امر بسیار حیاتی است، زیرا حمایت از عزیزان به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل در سلامت روان شناخته شده است.

بر اساس یک مطالعه، ۸۳درصد از بازیگران اعلام کرده‌‌‌اند حداقل برخی اوقات استرس مالی داشته‌‌‌اند و ۳۰درصد نیز استرس مالی را به عنوان یک دغدغه همیشگی تجربه می‌کنند. بسیاری از هنرمندان نمایشی چند کار انجام می‌دهند تا زندگی خود را تامین کنند.

علاوه بر مسائل شغلی، این بررسی نشان داده تاثیر به تصویر کشیدن احساسات شدید و به تصویر کشیدن مکرر موقعیت‌‌‌هایی چون مرگ یا تجاوز جنسی می‌تواند منجر به تضعیف سلامت روان شود.

همچنین نگرانی در مورد نحوه بازخورد دیگران نسبت به عملکرد فرد نیز یکی از عوامل موثر بوده است. فشار دیگر واردشده بر هنرمندان نمایشی، درمورد انطباق با ایده‌‌‌آل‌‌‌های زیبایی‌‌‌شناختی است، مانند لزوم لاغر بودن بازیگران، بالرین‌‌‌ها و فشارهای مرتبط با وزن به طور مستقیم با افسردگی و اضطراب این گروه مرتبط بوده است و همچنین اضطراب، افسردگی و استرس، همگی با اختلال غذا خوردن در نوازندگان و خوانندگان ارتباط دارد.

احتمال مشکلات سلامت روان در افراد شاغل در صنعت سرگرمی و هنرهای نمایشی وجود دارد و طیف وسیعی از عوامل موثر در این زمینه وجود دارد. اما کاملا واضح است که تاثیرات مضر عدم ‌امنیت شغلی، دستمزد پایین و شرایط نامناسب کاری به این بحران جمعی دامن می‌‌‌زند.


کد مطلب: 58818

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/58818/افراد-هنرمند-بیشتر-معرض-افسردگی-قرار

میگنا
  https://www.migna.ir