جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ - 1 Jul 2022
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ / ۲۳:۱۲
کد مطلب: 58865
۲

بزودی سند خدمات روان شناسی و مشاوره در دوران پساکرونا رونمایی خواهد شد

بزودی سند خدمات روان شناسی و مشاوره در دوران پساکرونا رونمایی خواهد شد
به گزارش میگنا در روز جمعه 30 اردیبهشت ماه 1401 مراسم روز روان شناس و مشاوره با حضور دانشجویان،روان شناسان و مشاوران،مسئولین با حضور رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری برگزار گردید.

در این مراسم دکتر محمد حاتمی رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره با اشاره به اینکه این اولین سفر استانی و مراسم حضوری در استان ها در طی دو سال گذشته و در دوره پساکرونا است گفت: روز روان شناس و مشاور و تقدیر از رئیس و اعضای شورای استانی، مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی، سازمان بهزیستی، استانداری و تمام کسانی که در برگزاری این مراسم نقش داشتند را تبریک و شادباش عرض می کنم.

وی اظهار داشت: بحران کرونا در دو سال گذشته نرخ اختلالات و آسیب های روانی و اجتماعی را افزایش داده است. به همین خاطر قرارگاه کرونا کمیته امنیت روان و آرام بخشی را تشکیل داده است که برای دوره پساکرونا برنامه ای مقابله ای را تهیه نماید. به زودی کمیته امنیت روان و آرام بخشی در استان ها تشکیل می شود و انجمن مطالعات روان درمانی با مشارکت قرارگاه کرونا همایش ملی،آسیب شناسی و مداخلات روانی اجتماعی دوران کرونا در تاریخ ٦و۷مردادماه برگزار می نماید.


حاتمی افزود: در این همایش مهم ضمن تجربه نگاری و حضور مسئولین ،محققان و دانشگاهیان نتیجه همایش تدوین "سند خدمات روان شناسی و مشاوره در دوران پساکرونا "است. قطعا در این سند مسأله پژوهش،آموزش و مداخلات مورد توجه قرار می گیرد، بیمه های پایه برای استفاده شهروندان از خدمات روان شناس و مشاوره،آموزش مهارت ها،آموزش سواد سلامت روان،تجربه نگاری، غربال گری ملی ،تشخیص مداخلات زودرس،طرح روان شناس مدرسه،روان شناس خانواده و روان شناس دادگاه و کلیه تمهیداتی که باید جهت مقابله با عوارض روانی-اجتماعی بحران کرونا به منظور احیاء اجتماعی و امنیت روان و آرام بخشی انجام شود، در سند قید خواهد شد و به ستاد ملی پیشنهاد می شود‌.

وی ادامه داد: در صورت تصویب این سند ما آنچه آرزو داشتیم در ۱۵ سال آینده برای رشته حاصل شود. امسال شاهد آن خواهیم بود.مسأله فرهنگ سازی،شغل یابی و جایگاه روان شناسی و مشاوره ارتقاء خواهد گرفت و ستاد ملی تبدیل به ستاد مقابله با عوارض روانی اجتماعی کرونا خواهد شد.

در ادامه رئیس سازمان نظام گفت: انتخابات سازمان نظام روان شناسی و مشاوره در پیش است. از همه اعضاء می خواهم در سرنوشت آینده و رشته خود مشارکت نمایند. قطعا در دوره آینده اتفاقات خوبی برای سازمان می افتد؛ اگر شما مشارکت هوشمندانه داشته باشید. تجارب فعلی دستمایه خوبی برای تدوین برنامه و چشم انداز آینده سازمان خواهد بود. مطمئنا سرنوشت و آینده سازمان با حضور افراد صادق و کارآمد رقم خواهد خورد. رانت خواران،متخلفین و روان شناس نماها جایگاهی در این سرنوشت نخواهند داشت.

در پایان دکتر حاتمی از استقبال گرم و پرشور اعضاء صمیمانه تشکر و قدردانی کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

۸ نشانه والدین سمی که باید از آنها آگاه بود
جویدن ناخن نشانه کمال‌گرایی است
۵ توصیه عملی برای مدیریت "حمله پانیک"
نجات از تله پشت گوش ‏‏اندازی کارها
تفاوت ضریب هوشی دوقلوهایی که در دو کشور متفاوت بزرگ شدند!
به کودک‌تان نامه بنویسید
این رفتارها مردان را روانی می‌کند!
چرا روان‌آزار‌ها، کاریزماتیک و جذابند؟!
توانایی نه شنیدن
این جملات منفی را به دلبندتان نگویید
اصلی‌ترین اختلافات در دوران عقد و نامزدی
مردم خبر زده شده‌اند!
موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاشند که وقت نمی کنند دنبال آن بروند.