سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ - 26 Sep 2023
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۶:۱۱
کد مطلب: 59029
۱

نشانه «اضطراب اجتماعی»

نشانه «اضطراب اجتماعی»
به گزارش میگنا دکتر فربد فدایی، استاد روان پزشکی دانشگاه توانبخشی و سلامت اجتماعی در گفت وگو با خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که «اضطراب اجتماعی چه ویژگی دارد؟»، بیان داشت:برخی افراد هستند که حضور در جمع باعث اضطراب و نگرانی‌شان می‌شود اما در مواقع دیگر دچار اضطراب نیستند.
 
وی ادامه داد:گاهی اوقات نیز فرد در جمع خانواده نیز دچار اضطراب می‌شود اما عموما در بین افراد ناشناخته یا اینکه اگر قرار است در امتحان که جنبه شفاهی دارد شرکت کند یا جلسه کاری و استخدامی، فرد دچار اضطراب می‌شود.

این استاد روان‌پزشکی تصریح کرد: یعنی فرد در جمع می‌ترسد کاری کند که اشتباه باشد و مبادا گفتاری داشته باشد که باعث خجالت او شود؛ در نتیجه احساس نگرانی می‌کند. خیلی از هنرمندان هستند زمانی که به صحنه می‌روند دچار اضطراب می‌شوند اما بعد بر این وضعیت غلبه می‌کنند.

فدایی خاطرنشان کرد: برای درمان اضطراب اجتماعی روش‌های روان درمانی و داروئی وجود دارد و برخی داروهایی وجود دارد که بر حسب تجویز روان پزشک مشخص شده و قبل از اینکه در محفلی که برای او اضطراب ایجاد می‌کند وارد شود از آن استفاده می‌کند و دچار اضطراب نخواهد شد.

وی متذکر شد:زمانی که چندین بار فرد این دارو را استفاده می‌کند نوعی یادگیری برای دستگاه عصبی به وجود می‌آید و بعدا می‌تواند بدون مصرف دارو نیز در جمع بدون اضطراب کاری را انجام دهد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
چرا اول مردان می‌گویند دوستت دارم؟!
سخن گفتن با خدا مانند صحبت کردن با یک دوست پشت تلفن است... ممکن است او را در طرف دیگر نبینیم، اما می دانیم که دارد گوش می دهد...