جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ - 1 Jul 2022
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۵:۳۴
کد مطلب: 59089
۲

افتتاح کلینیک جامع روانشناسی بالینی و سلامت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

افتتاح کلینیک جامع روانشناسی بالینی و سلامت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی
به گزارش خبرگزاری آنا، در آیین افتتاح این مرکز که با حضور محمدرضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی، معاونان واحد تهران مرکزی، رئیس مجتمع شهید صدرزاده و جمعی از پزشکان و دانش آموختگان روانشناسی این دانشگاه در مجتمع شهید صدرزاده برگزار شد، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با تقدیر از تلاش‌های بی‌وقفه و شبانه‌روزی دست اندرکاران و بانیان راه‌اندازی این کلینیک گفت: این مرکز در راستای حفظ و ارتقای سلامت روان، بالا رفتن سطح آگاهی، افزایش خود مراقبتی در زندگی افراد جامعه، پیشگیری از رفتارهای پرخطر و شناسایی آنها، انجام مداخلات روان شناسی و با هدف افزایش فعالیت دانشجویان در راستای مهارت آموزی علمی ِروانشناسی راه‌اندازی شده است.
آقامیری همچنین با تاکید بر ایجاد و استفاده از فضای آرامش‌دهنده، در بخش‌های مختلف این کلینیک افزود: فضای ورودی کلینیک باید زنده و روح‌دار باشد تا اثربخشی اقدامات درمانی آن چندین برابر شود.

وی همچنین با اشاره به انتظار دو ساله برای راه‌اندازی این کلینیک بیان کرد: هر کاری که آغاز می‌شود در ابتدای راه خالی از سختی و مشکل نیست که باید بخشی از اشکالات آن با سعی و همت و تلاش دسته جمعی برطرف شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تهران استان تهران و واحد تهران مرکزی با تاکید بر استفاده از مشاور حقوقی در بخش‌های این کلینیک و راه‌اندازی هر چه سریعتر پژوهشکده خانواده تصریح کرد: در پژوهشکده خانواده هم بخش‌های روانشناسی حقوقی و اقتصادی خانواده تجمیع می شود و از این طریق می‌توان به مراجعان، خدمت مناسب‌تری ارائه کرد که ضروریات مورد نیاز متخصصین آن باید فراهم شود.

در ادامه وی بر لزوم ساختار استاندارد و استفاده از اساتید مجرب در مراکز خدمات روانشناسی منطبق با استانداردهای روانشناسی بیان کرد: این ویژگی در کنار حضور متخصصین کیفی که این مرکز از آنها بهره می‌برد، می‌تواند به درمان بهتر و آموزش‌های بیشتر منجر شود.

آقامیری در خاتمه سخنان خود با بیان اینکه ارائه خدمات روانشناختی به موقع و ارزان قیمت موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود، اظهار کرد: اگر این مرکز کار خودش را به جد دنبال کند می‌تواند در منطقه تاثیر بیشتری از سایر رشته های دانشگاهی داشته باشد.

گفتنی است، این کلینیک دارای بخش‌های آموزشی، مشاوره کودک و نوجوان، بازی درمانی، گروه درمانی و غیره است.

در آئین افتتاحیه کلینیک جامع روانشناسی بالینی و سلامت، معاونان اداری و مالی، عمران، آموزش و تحصیلات تکمیلی و رئیس و مدیران دانشکده روانشناسی واحد تهران مرکزی آقامیری را همراهی کردند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

۸ نشانه والدین سمی که باید از آنها آگاه بود
جویدن ناخن نشانه کمال‌گرایی است
۵ توصیه عملی برای مدیریت "حمله پانیک"
نجات از تله پشت گوش ‏‏اندازی کارها
تفاوت ضریب هوشی دوقلوهایی که در دو کشور متفاوت بزرگ شدند!
به کودک‌تان نامه بنویسید
این رفتارها مردان را روانی می‌کند!
چرا روان‌آزار‌ها، کاریزماتیک و جذابند؟!
توانایی نه شنیدن
این جملات منفی را به دلبندتان نگویید
اصلی‌ترین اختلافات در دوران عقد و نامزدی
مردم خبر زده شده‌اند!
در نگاه کسانی که پرواز را نمی فهمند ، هر چه بیشتر اوج بگیری کوچکتر خواهی شد.