سه شنبه ۱۴ تير ۱۴۰۱ - 5 Jul 2022
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۸:۳۷
کد مطلب: 59173
۰

«حق طلاق» برای زنان، آمار طلاق را افزایش می‌دهد؟

«حق طلاق» برای زنان، آمار طلاق را افزایش می‌دهد؟
دکتر مجید ابهری آسیب شناس با بیان اینکه در فضای مجازی هر بار به بهانه‌ای سوژه یا موضوعی داغ می‌شود می‌گوید: «این اتفاق برای عده‌ای به عنوان یک وسیله برای نظرسنجی است. اما برخی با هدف القا نمودن نظریات خود این هشتگ‌ها را داغ می‌کنند.»
 
این رفتار شناس درمورد واگذاری حق طلاق به زنان اینطور نگاه می‌کند: «به عنوان فردی که دراین باره تحقیق و بررسی کرده و زوایا و موارد مختلفی را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده باید بگویم با واگذاری حق طلاق به زنان مخالف هستم.»


هر زنی عزم کند می‌تواند طلاق بگیرد
ابهری در ابتدا به مبانی شرعی اشاره می‌کند و می‌گوید: «در مبانی شرعی خداوند متعال و رسوال اکرم (ص) بهتر از ما می‌دانستند که چگونه حقوق را تقسیم و واگذار کنند. به همین علت است که حق طلاق به مردان داده شده و این رفتار نباید اینطور برداشت شود که این قانون بر مرد سالاری یا برتری مردان توجه دارد.»

او ادامه می‌دهد: «زنان مخلوقاتی لطیف و احساسی هستند. شاید صد‌ها مرد نتوانند احساس و عاطفه یک مادر را تصویر و بیان کنند. به همین جهت ساختار احساسی و عاطفی زنان به گونه‌ای است که اگر حق طلاق به آن‌ها واگذار شود با اندک رنجش یا حرکتی از سوی همسر، آن‌ها به کاربرد این حق دست می‌زنند و اقدام به جدایی می‌کنند. مثلا اگر مرد مخالفتی با پیشنهادی از سوی زن و یا رفتاری از وی کند بلافاصله باید آماده طلاق و جدایی شود. به همین لحاظ است که زنان نباید از این حق بهره‌مند شوند. چراکه قطعا موجب افزایش آمار طلاق خواهد شد.»

این متخصص مسائل اجتماعی با اشاره به تبعات واگذاری این حقوق به زنان می‌گوید: «درست است که اکثریت زنان در جامعه بانوانی پاکدامن و رئوف هستند. اما در روز‌ها و سال‌های گذشته در اخبار و حوادث خانوادگی بار‌ها ملاحظه کرده ایم برخی از زنان به خاطر اخاذی و کلاهبرداری قصد ازدواج کرده و با تعیین مهریه‌های کلان ازدواج، به فاصله‌ای کوتاه درخواست طلاق می‌کنند. شما اگر با مردان گرفتار در زندان گفتگو کنید حتما در بین شان مردان زیادی پیدا می‌کنید که خواهند گفت حق طلاق را به زنان شان هم داده بودند و آن‌ها با استفاده از این حق، هم جدا شده اند و هم مهریه را گرفته‌اند.»

ابهری در پایان می‌گوید: «این موضوع را به خاطر داشته باشیم که خیلی نادر است زنی عزم خود را برای طلاق جزم کند و در این هدف موفق نشود. در قانون تبصره‌ها و مسیر‌های بسیاری برای طلاق یکطرفه گرفتن از سوی زن وجود داد؛ بنابراین این حق بیشتر جنبه اخلاقی و بازدارندگی دارد.»
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

راههای داشتنِ حس بهتر نسبت به ظاهرتان
گرایش دختران به رفتارهای پسرانه نگران کننده‌است؟
۳ نکته برای تشخیص صفحات نامعتبر روان‌شناسی
واکنش مغز پدرها به فرزندان دختر متفاوت از فرزندان پسر است
احساس خوشبختی ژنتیکی است یا اکتسابی؟
علائم و راهکار‌های درمان وسواس فکری در کودکان
۸ نشانه والدین سمی که باید از آنها آگاه بود
جویدن ناخن نشانه کمال‌گرایی است
۵ توصیه عملی برای مدیریت "حمله پانیک"
نجات از تله پشت گوش ‏‏اندازی کارها
تفاوت ضریب هوشی دوقلوهایی که در دو کشور متفاوت بزرگ شدند!
به کودک‌تان نامه بنویسید
خدايا،ميشه چند لحظه وقتتو بگيرم! اين دفعه چيزي ازت نمي خوام! فقط مي خوام  خيلي ساده بگم: ممنون براي همه چيز...