کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

آیا ارتباطی میان اختلالات بینایی و زوال عقل وجود دارد؟

باشگاه خبرنگاران , 5 تير 1401 ساعت 8:38

نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که افراد مسن با اختلالات بینایی درمان نشده ممکن است بیشتر در معرض خطر ابتلا به زوال عقل باشند.


بر اساس بازبینی نتایج ۱۶ مطالعه که شامل ۷۶ هزار و ۳۷۳ شرکت‌کننده بود، مشخص شده است که افراد مسن با اختلالات بینایی درمان نشده ممکن است بیشتر در معرض خطر زوال عقل باشند.

نتایج این مطالعه تاکید کننده نیاز به انجام تحقیقات بیشتر برای بررسی تاثیر اصلاح اختلالات بینایی در افراد مسن به عنوان مثال از طریق تجویز عینک یا جراحی آب مروارید به منظور جلوگیری از مشکلات شناختی و زوال عقل است.

این مطالعه یکی از اولین مطالعاتی است که ارتباط بین اختلالات بینایی و پیامد‌های شناختی را در افراد مسن از طریق بررسی جامع تمامی مطالعات موجود مبتنی بر جمعیت و به زبان انگلیسی ارزیابی می‌کند.

به گفته متخصصان چینی، یافته‌های بدست آمده تاکید کننده شواهد فزاینده‌ای است که نشان میدهد کاهش قدرت بینایی یک عامل خطر برای ابتلا به زوال عقل است.

به گزارش هندوستان تایمز، دلایل این ارتباط نامشخص است، اما نشان می‌دهد که تشخیص و درمان بیماری‌های چشمی ممکن است هم برای بهبود کیفیت زندگی فرد و هم برای کاهش یا جلوگیری از تحلیل رفتن قدرت حافظه مفید باشد.


کد مطلب: 59227

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/59227/آیا-ارتباطی-میان-اختلالات-بینایی-زوال-عقل-وجود

میگنا
  https://www.migna.ir