چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - 10 Aug 2022
تاریخ انتشار :
جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ / ۱۰:۴۱
کد مطلب: 59282
۲

راهی جز برگزاری کنکور نداریم

راهی جز برگزاری کنکور نداریم
دکتر محمدعلی زلفی گل با اشاره به تغییرات کنکور ۱۴۰۱ افزود: افزایش تعداد دفترچه‌ها و پاسخنامه‌ها نسبت به سال گذشته تغییری بود که سازمان سنجش در نحوه اجرای کنکور سال ۱۴۰۱ اتخاذ کرد.
 
وزیر علوم در بازدید از روند برگزاری کنکور سراسری در دانشگاه خوارزمی به تغییرات و نحوه برگزاری کنکور امسال نسبت به کنکور سال گذشته اشاره کرد و گفت: افزایش تعداد دفترچه‌ها و پاسخ نامه‌ها نسبت به سال قبل تغییری بود که سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به سال قبل اتخاذ کرد با این هدف که داوطلبان در مدیریت زمان پاسخگویی به سوالات هر درس بهترین استفاده را داشته باشند و به این ترتیب کیفیت پاسخ‌دهی به هر درس بهتر خواهد شد.

وی در خصوص هدایت تحصیلی و راهنمای داوطلبان کنکور از دوران دانش‌آموزی در مدارس به سمت و سوی رشته‌های مورد نیاز کشور نیز افزود: انتخاب رشته این روزها بر اساس تضمین آینده شغلی توسط داوطلبان صورت می‌گیرد در حالی که هر داوطلب باید براساس استعداد و علاقه شخصی رشته تحصیلی‌اش را انتخاب کند، اما در حال حاضر پایگاه اجتماعی و درآمد شغلی هدایت کننده انتخاب رشته‌ها در بین داوطلبان است.

وزیر علوم در خصوص تحقق توزیع متوازن رشته‌های تحصیلی افراد بر اساس استعدادها اظهار کرد: این هدف زمانی محقق می‌شود که داوطلبان مطمئن شوند در هر رشته‌ای که تحصیل کنند در آینده می‌توانند شغل مناسبی داشته باشند.

 وی عزم فرابخشی و بسیج کردن تمام امکانات کشور در این مسیر را لازمه تضمین آینده شغلی و توزیع متوازن رشته‌ها براساس استعدادها دانست و گفت: رفع معضل بیکاری را باید در دستور کار قرار دهیم ولی در حال حاضر جز برگزاری کنکور راهی وجود ندارد.

وزیر علوم خاطرنشان کرد: اگر همه وزاتخانه‌ها دانشجویان را برای مهارت ورزی و کارآموزی بپذیرند سبب می‌شود دانشجویان علاوه بر کارآفرینی، کارآمدی لازم نیز خواهند داشت.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

سلامت روانِ پزشکان جدید در خطر است
هشدار دانشمندان: مغز انسان برای بیداری در نیمه شب ساخته نشده است
۷ درسی که آدم‌ها یک عمر طول می‌کشد تا بیاموزند!
شما صاحب کدام شخصیت آب‌وهوایی هستید؛ بیزار از باران یا عاشق تابستان؟
آینده ای روشن با انتخابی آگاهانه
اختلال پدوفیلیا چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟
زنان اثرگذار در تاریخ روانشناسی
جدایی یک رویداد نیست یک فرایند است
چگونه از کودک‌مان در برابر پدوفیلی‌ها محافظت کنیم؟
افراد دارای خالکوبی و پیرسینگ، مشکلات کودکی بسیاری داشته‌اند!
درمان وسواس فکری بدون دارو
با شوهر خسیس خود چه کنیم؟
بادها می وزند، عده ای در مقابل آن دیوار می سازند و تعدادی آسیاب به پا می کنند