چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - 4 Oct 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۸ تير ۱۴۰۱ / ۰۸:۳۱
کد مطلب: 59359
۳

پیشرفت و پیروزی ، باشگاه تاب آوری

پیشرفت و پیروزی ، باشگاه تاب آوری
گاهی اوقات زندگی شما را دور می‌زند، اما دیر یا زود متوجه می‌شوید که شما یک بازنده نیستید، شما یک جنگجو هستید و از هر چیزی که زندگی در مسیر شما قرار می‌دهد قوی‌تر. مهم نیست چقدر مثبت هستیم، چقدر سالم زندگی می‌کنیم، یا چقدر مهربان، سخاوتمند یا منصف هستیم، اتفاقات سخت برای همه ما در زندگی رخ می‌دهد.
زندگی به طور کلی یک مبارزه دائمی است و همه ما آن قدرت درونی را داریم که این اراده برای موفقیت و البته روحیه جنگی شکست ناپذیر را بکار بگیریم تا بتوانیم پیروز شویم و پیشرفت کنیم.

  سارا حق بین در این یادداشت ادامه میدهد :تقویت روحیه مبارزه‌طلبی در زندگی به این معنی است که شما شجاعت، عزم راسخ و میل شدیدی دارید که هرگز تسلیم نشوید. شما یک هدف تعیین می‌کنید و آن هدف می‌تواند هر چیزی باشد؛ می‌تواند سلامتی و تناسب اندام باشد، تمایل به برتری در شغل و حرفه خود و کسب درآمد بیشتر و یا به اتمام رساندن یک دوره آموزشی. در مسیر این هدف ممکن است بارها زمین بخورید و مجبور به تحمل دردهای بزرگ شوید. اما یک عزم درونی در شما باید وجود داشته باشد برای اینکه با وجود همه این چیزها، همچنان بخواهید به هدفتان برسید و تسلیم نشوید. این همان روحیه جنگندگی و مبارزه‌طلبی است. اما چگونه؟
  • «من می توانم این کار را انجام دهم» این شعار شماست هموارهرآن‌را با خود تکرار کنید، حتی با صدای بلند. خود را از هر طریق ممکن تقویت کنید، با ورزش کردن، مدیتیشن یا مسلح کردن خود به دانش و حمایت؛ تا به شما کمک کند باور کنید که واقعاً می‌توانید از پس هر چیزی که در راه است برآیید.
 
  • شما رئیس زندگی خودتان هستید. زمانی که با چالشی مواجه می‌شوید، با یک انتخاب جدی روبرو هستیم: می‌توانیم اجازه دهیم که ما را شکست دهد یا نه. با خود بگویید: «رئیس اینجا کیست؟ من یا این چالش؟»
 
  • به تلاش خود هوشمندانه ادامه دهید. یک ضرب‌المثل معروف می‌گوید: «رُم در یک روز ساخته نشده است.» پس شما هم ممکن است نتوانید یک موقعیت پیچیده و چالش برانگیز را در یک روز حل کنید. ممکن است چندین بار تلاش کنید تا راه خود را پیدا کنید. حتی اگر یک تلاش با شکست مواجه شود، مهم است که به تلاش‌تان ادامه دهید، اما هوشمندانه.
    اصرار و پافشاری کنید. زمانی که زندگی چالش برانگیز می‌شود، اصرار و اصرار کنید، کمکی را که نیاز است پیدا کنید، راه‌های متفاوتی را برای واکنش به آنچه اتفاق می‌افتد امتحان کنید و تا زمانی که به پایان نرسیدید متوقف نشوید.
 
  • هدف خود را تعیین کنید و انتظارات خود را بالا ببرید. قطعاً باید انتظار داشته باشید که بهترین‌ها را بدست آورید. هدف شما بسیار مهم است. آن باید معنای عاطفی بسیار قوی برای شما داشته باشد. خواه برای غلبه بر یک بیماری باشد یا کسب درآمد بیشتر. شما باید قبل از هر چیز بدانید که برای این چالش آماده هستید و پیروزی بر آن ممکن است همیشه آسان نباشد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

فتحی آشتیانی: نباید دانشجویی بدون کنکور وارد رشته روانشناسی شود
انواع قلدری در مدرسه و نشانه‌های آن در کودکان را بشناسید
آئین معارفه رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره برگزار شد+تصاویر
کلینیک روانشناسی چیست؟
آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
نبود اضطراب مسئله ساز است،کمی اضطراب ارزش انطباقی دارد و اضطراب فراوان خرابی به بار می آورد.