چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - 4 Oct 2023
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۳۰ تير ۱۴۰۱ / ۲۱:۵۷
کد مطلب: 59465
۱
سارا حق‌بین

زیست و زندگی بهینه

تاکیداتی در شکرگزاری ، سخاوت و بهباشی
زیست و زندگی بهینه
امروز در مورد زندگی خود چه احساسی دارید؟ آیا هر روز از زندگی‌تان لذت می‌برید؟ آیا بهترین زندگی ممکن را سپری می‌کنید؟
در پاسخ به سوال سارا حق بین در یادداشتی اختصاصی برای میگنا نوشت :اگر پاسخ شما به هر یک از موارد بالا منفی است و یا از پاسخ‌تان مطمئن نیستید، به این معنی است که شما زندگی خود را بطور کامل زندگی نمی‌کنید. البته در شرایط دنیای امروزی طبیعی است که همه ما روزهای خوب و شاید بیشتر بد داریم اما مهم‌ترین چیز این است که از هر روز زندگی بدون در نظر گرفتن خوب یا بد، بهترین استفاده را ببریم؛ زیرا ما فقط یک‌بار حق زندگی کردن داریم. ما نمی‌توانیم همه چیزهای بدی را که اتفاق می‌افتد کنترل کنیم، اما می‌توانیم نگرش خود را نسبت به آن‌ها تغییر داده و آینده خود را شکل دهیم و شگفت‌انگیزترین تجربه زندگی خود را خلق کنیم.
 
 • زندگی خود را با زندگی دیگران مقایسه نکنید. اغلب ما تمایل داریم به زندگی خود نسبت به زندگی دیگران نگاه کنیم که می‌تواند منجر به ارزیابی ناخوشایندی از خود شود. هرگز اجازه ندهید مقایسه شما را عذاب دهد و فکر کنید که زندگی شما ارزش کمتری دارد. در عوض، از آن به عنوان یک انگیزه مثبت برای زندگی بهتر استفاده کنید.
 
 • سخاوتمندتر باشید. اگر می‌خواهید در زندگی لذت منحصر به فرد و ماندگاری را تجربه کنید، سعی کنید به دیگران کمک کنید. این نوع لذت را نمی‌توان بطور کامل و تنها با کلمات توصیف کرد بلکه ابتدا باید آن را تجربه کنید تا معنای واقعی آن را درک نمایید.
 
 • سالم بمانید. برای داشتن یک زندگی واقعاً لذت‌بخش، باید از نظر سلامتی ثروتمند باشید. شما می‌توانید تمام پول، همه دوستان و همه مهارت‌های لازم برای یک زندگی شاد را داشته باشید، اما اگر سلامتی نداشته باشید، همه آن‌ها به هدر می‌رود.
  بطور مداوم خود را بهبود بخشید. زندگی هم‌چنان در حال چرخش است و اگر می‌خواهید اکثر اوقات عمرتان لذت ببرید، باید گام‌های مداوم رو به جلو بردارید تا با زمان هم‌گام شوید. روی خود سرمایه‌گذاری کنید، فراتر از آن‌را کشف کنید، مهارت‌های جدید کسب کنید و اشتباهات خود را بپذیرید و از آن‌ها درس بگیرید.
 
 • بیشتر دیگران را دوست داشته باشید. امروزه بسیاری از مردم از محبت کردن و دوست داشتن روی‌گردان هستند. سعی کنید بدی‌ها را فراموش کرده و در هر موقعیتی روی خوبی‌ها تمرکز کنید. البته این به آن معنا نیست که از همه چیز چشم‌پوشی کنید و خودتان را تحت فشار قرار دهید. اما آنچه مهم است تمایل شما به انتخاب بیشتر دوست داشتن مردم است.
 
 • از هر لحظه لذت ببرید. ما معمولاً نمی‌دانیم که کدام لحظه خاص، آخرین لحظه ما خواهد بود. برای اینکه از هر لحظه بهترین استفاده را ببریم، می‌توانیم یاد بگیریم که هر چه پیش آید را مزه مزه کرده و قدردان باشیم.
 
 • یک دفترچه قدردانی تهیه کنید. اغلب اوقات ما آزادی و امتیازاتی را که از آن‌ها بهره‌مندیم فراموش می‌کنیم. نوشتن آن‌ها و ثبت لذت‌ها بسیار سرگرم‌کننده است و ثابت شده که یک روش درمانی برای افزایش لذت زندگی است.
 
 • موفقیت‌های خود را جشن بگیرید. در این جامعه هدف‌گرا، ما اغلب از موفقیتی به موفقیت دیگر می‌پریم بدون اینکه از آن لذت کامل ببریم. مهم نیست که موفقیت‌تان چقدر کوچک باشد، از آن لذت ببرید.
 
 • بدانید که سزاوار لذت بردن بیشتر از زندگی هستید. زندگی کوتاه است و ما شایسته آن هستیم که از تمام آنچه به ما روا می‌دارد لذت ببریم. این به ما بستگی دارد که برای لذت بیشتر از زندگی چقدر وقت بگذاریم.
 
 
نام شما

آدرس ايميل شما
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
 • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

فتحی آشتیانی: نباید دانشجویی بدون کنکور وارد رشته روانشناسی شود
انواع قلدری در مدرسه و نشانه‌های آن در کودکان را بشناسید
آئین معارفه رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره برگزار شد+تصاویر
کلینیک روانشناسی چیست؟
آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
سخن گفتن با خدا مانند صحبت کردن با یک دوست پشت تلفن است... ممکن است او را در طرف دیگر نبینیم، اما می دانیم که دارد گوش می دهد...