شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ - 23 Sep 2023
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۳۰ تير ۱۴۰۱ / ۲۲:۵۹
کد مطلب: 59467
۲
اگر همسرتان خسیس است این مطلب را حتما بخوانید

با شوهر خسیس خود چه کنیم؟

با شوهر خسیس خود چه کنیم؟
خساست یک مشکل جدی در زندگی مشترک به حساب می‌آید چرا که در هر صورت ویژگی خوشایندی نیست و باعث دلخوری و مشکلات میان زوجین می‌شود.

در ادامه مقاله به بررسی کامل خساست همسر و طلاق به خاطر خساست می‌پردازیم.

حفظ آرامش روانی
خساست ریشه‌های درون روانی دارد و معمولا به دلیل احساس ناامنی درونی به‌وجود می‌آید. هر فرد برای خود هویتی دارد و تلاش می‌کند که به طریقی هویت خود را حفظ کند. افراد خسیس، مال و دارایی را پناهگاه هویتی خود می‌دانند و سعی می‌کنند که با جمع کردن مال، این هویت و آرامش روانی خود را حفظ کنند. در صورتی که فرد به‌طور افراطی این ویژگی را از خود نشان می دهد لازم است که به او کمک کنید تا ریشه‌های مشکل خود را پیدا کند. مراجعه به روانشناس و شرکت در جلسات روان درمانی در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

طلاق به خاطر خساست
بسیاری از افراد فکر می‌کنند که زندگی با فرد خسیس به هیچ وجه ممکن نیست و طلاق تنها راه است. در حالی که  اگر به زندگیتان علاقه دارید می‌توانید با استفاده از برخی راهبردهای رفتاری خانواده خود را حفظ کنید و به طلاق به‌عنوان آخرین گزینه نگاه کنید.


در ادامه به روش های مناسب برخورد با خساست همسر اشاره کرده‌ایم:
پذیرش یا قبول خساست
در مرحله اول باید وجود خساست را در شخصیت همسرتان بپذیرید و قبول کنید که نمی‌توانید او را به‌طور کل عوض کنید بلکه تنها می‌توانید رفتارهای او را ترمیم کرده یا  تعادل ببخشید. قبول این واقعیت باعث می‌شود که این مشکل به اندازه قبل آزاردهنده نباشد. برای اینکه روابط عاطفی بهتری داشته باشید به مطلب شوهر غیرتی خوب است یا بد؟ سر بزنید.

مشورت برای خرید از روش های برخورد صحیح با همسر خسیس
به دلیل  احتمال بروز اختلاف نظر بر سر خرج کردن، بهتر است که قبل از خرید حتما با همسرتان مشورت کنید چرا که ممکن است بعدا با لجبازی و خشم او مواجه شوید. همچنین شما می‌توانید هر ماه با یکدیگر در مورد میزان مخارج احتمالی یک قرار کلی بگذارید تا همسرتان از دیدن خریدها غافلگیر نشود.

وقتی که از رفتار و خساست‌های همسرتان خسته شدید، ناراحتی خود را ابراز کنید. البته منظور این نیست که جنجال راه بیندازید و دعوا کنید. این کار بدترین رفتار ممکن است و تاثیر معکوس دارد. با مهربانی و زبان خوش به او بگویید که از رفتارهایش ناراحت شده‌اید و حتی خجالت می‌کشید.


تشویق کردن
افراد خسیس معمولا در هنگام خرید کردن به مبلغ آن توجه می‌کنند. پس در صورتی که همسرتان هدیه یا هر وسیله‌ای برای شما گرفت، بابت کوچکی و ناچیزی آن شکایت نکنید یا او را مورد تسمخر قرار ندهید. چرا که خرید همین هدیه کوچک نیز، ازلحاظ روانی برای او بسیار سنگین بوده است. از او تشکر و قدردارنی کنید. این کار باعث می‌شود که تشویق شود تا دفعات بیشتری این کار را انجام دهد و به مرور رفتار معتدل‌تری پیدا کند.

مشورت در مورد امور مالی
برای تصمیم‌گیری در مورد امور مالی خانه، با یکدیگر مشورت کنید و نظرات خود را در این موارد به همسرتان بگویید. در صورتی که احساس می‌کنید همسرتان برای امور مالی خانه خساست نشان می‌دهد، پیشنهادات خود را به آرامی به او بگویید و دلایل قانع کننده بیاورید.

مراجعه به متخصص از روش های برخورد صحیح با همسر خسیس
کمک گرفتن از روانشناس باعث می‌شود که شما بهتر بتوانید همسر خود را درک کنید. همچنین روانشناس می‌تواند راهکارهای بسیار موثری در مورد برخورد با همسرتان در اختیار شما قرار دهد. در صورتی که قصد طلاق گرفتن داشته باشید، روانشناس می‌تواند مزیت‌ها و مشکلات این تصمیم را به شما بگویید و برای یک تصمیم‌گیری بهتر شما را یاری کند.
مرجع : اصلاحات
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
چرا اول مردان می‌گویند دوستت دارم؟!
برای موفقیت لازم نیست نابغه باشی فقط کافیه یه قدم جلوتر باشی/ انیشتن