چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - 10 Aug 2022
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۱ / ۰۰:۲۳
کد مطلب: 59535
۱

۹۰ درصد آمریکایی ها اضطراب ناشی از تورم را گزارش می‌کنند

۹۰ درصد آمریکایی ها اضطراب ناشی از تورم را گزارش می‌کنند
به گزارش هلث‌لاین بر اساس نتایج نظرسنجی ماهانه «انجمن روانپزشکی آمریکا» (APA) حدود ۹۰ درصد ساکنان آمریکا درباره تورم احساس اضطراب یا اضطراب شدید دارند که افزایشی ۸ درصدی را نسبت به ماه پیش نشان می‌دهد. در حالیکه تورم در آمریکا به بالاترین حد در ۴۰ سال گذشته رسیده است، نظرسنجی APA همچنین نشان داد که بیش از ۵۰ درصد آمریکاییان درباره از دست دادن بالقوه منبع درآمدشان نگران هستند.

این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که نگرانی‌های اقتصادی جای نگرانی درباره کووید را به عنوان عامل عمده در اضطراب‌های روزمره آمریکاییان گرفته است.

دکتر تیموتی بی سالیوان، رئیس بخش روانپزشکی و علوم رفتاری در دانشگاه استاتن ایلند در نیویورک می‌گوید: «اگر به مقیاس‌های علمی استرس اجتماعی یا آسیب‌پذیری اجتماعی نگاه کنید، عوامل مربوط به افزایش خطر مشکلات سلامت همگی تحت تاثیر استرس مالی قرار دارند.»

سالیوان می‌گوید، آسیب‌پذیری اجتماعی و مولفه‌های اجتماعی سلامت اثری مهم و اغلب نادیده‌گرفته شده بر سلامتی جسمی و نیز سلامتی روانی دارند. هنگامی که افراد احساس کنند کنترلی بر چیزهایی که در زندگی روزانه‌شان مهم است، ندارند، نه تنها دچار زجر روانی می‌شوند، بلکه اثرات زیانبار این وضعیت بر سلامت جسمی آنها هم وارد می‌شود.

سالیوان می‌گوید: «روانپزشکان و نیز سایر متخصصان بهداشت رواین لازم است به شاخص‌های اجتماعی سلامت که هنگام فکر کردن به عوامل استرس‌زای روانی معمول اغلب نادیده گرفته می‌شوند، توجه داشته باشند.» سالیوان در چنین مواردی بر سودمندی‌های ایجاد یک شبکه حمایتی برای کمک کردن به کنترل استرس تاکید می‌کند.

او می‌گوید: «مهم است که نشانه‌ها و پیامدهای استرس را بشناسیم، برای ایجاد یک شبکه حمایتی هم در محیط کار و هم در خانه تلاش کنیم و هنگامی که احساس می‌کنید به زحمت افتاده‌اید، تقاضای کمک کنید.»
مرجع : همشهری‌آنلاین
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

سلامت روانِ پزشکان جدید در خطر است
هشدار دانشمندان: مغز انسان برای بیداری در نیمه شب ساخته نشده است
۷ درسی که آدم‌ها یک عمر طول می‌کشد تا بیاموزند!
شما صاحب کدام شخصیت آب‌وهوایی هستید؛ بیزار از باران یا عاشق تابستان؟
آینده ای روشن با انتخابی آگاهانه
اختلال پدوفیلیا چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟
زنان اثرگذار در تاریخ روانشناسی
جدایی یک رویداد نیست یک فرایند است
چگونه از کودک‌مان در برابر پدوفیلی‌ها محافظت کنیم؟
افراد دارای خالکوبی و پیرسینگ، مشکلات کودکی بسیاری داشته‌اند!
درمان وسواس فکری بدون دارو
با شوهر خسیس خود چه کنیم؟
هیچگاه نمی توانید یک اشتباه را دو بار مرتکب شوید چرا که بار دوم دیگر آن یک اشتباه نیست بلکه یک "انتخاب" است.