چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - 10 Aug 2022
تاریخ انتشار :
شنبه ۸ مرداد ۱۴۰۱ / ۲۱:۵۹
کد مطلب: 59560
۰

وزارت بهداشت، هیچ فرد و شرکتی را در زمینه انتقال دانشجویان معتبر نمی‌داند

وزارت بهداشت، هیچ فرد و شرکتی را در زمینه انتقال دانشجویان معتبر نمی‌داند
دکتر غلامرضا حسن زاده؛ دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی در جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی سوم مرداد ۱۴۰۱ که با حضور مقام عالی وزارت برگزار شد، اظهار کرد: در این جلسه در خصوص ساماندهی وضعیت انتقال دانشجویان ایرانی که در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشغول به تحصیل هستند، تصمیم گیری شد.

وی در ادامه گفت: بر اساس رای شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی و به درخواست مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد دانشجویانی که قبل از سال ۲۰۱۹ برای ادامه تحصیل به خارج کشور رفتند و قصد انتقال به ایران را دارند، آزمون صلاحیت علمی برگزار می شود.

به گفته وی، دانشجویانی هم که از سال تحصیلی ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۳ میلادی در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و در رشته های پزشکی، دندانپزشکی وداروسازی تحصیل کردند هم شامل این آزمون می شوند.

دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی بیان کرد: دانشجویانی که بعد از سال تحصیلی ۲۰۲۳_ ۲۰۲۲ به خارج کشور رفتند هم می توانند در آزمون صلاحیت علمی شرکت کنند،  البته فقط برای دوره‌های مقطع کارشناسی پذیرش می شوند و بعد از اتمام دوره کارشناسی به پزشکی با قبولی در این آزمون، ادامه تحصیل دهند.

حسن زاده با اشاره به شرایط اقتصادی جامعه، وضعیت معیشتی خانواده‌ها و وجود دانشگاههای غیر معتبر در برخی کشورها، افزود: بهتر آن است تا خانواده ها، فرزندان خود را ترغیب کنند تا برای ادامه تحصیل در مقاطعی که مورد نیاز  است،  در کشور حضور داشته باشند که این مسئله علاوه بر صرف جویی در زمان و هزینه، شرایط تحصیل و زمینه اشتغال فارغ التحصیلان را هم تسهیل می‌کند.

وی تصریح کرد: رویکرد مطرح در معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی این است که  بحث کارآفرینی و اشتغال آفرینی در رشته های مختلف مورد توجه قرار گرفته است تا فارغ التحصیلان به عنوان کارآفرین بتوانند در جامعه فعالیت کنند، در این زمینه به سمت ایجاد دانشگاه های کارآفرین در حرکت هستیم.

حسن زاده با تاکید بر همکاری جمعی افراد برای فراهم آوردن شرایط ارتقاء دانشگاه ها و بهبود وضعیت اقتصادی، یادآور شد: توجه به افزایش انگیزه دانشجویان برای تحصیل در رشته های مورد علاقه و بر اساس نیاز جامعه در داخل کشور و مشارکت خانواده ها در این زمینه از بروز مشکلات مختلف اجتماعی و فرهنگی هم پیشگیری می کند.

دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی با بیان این مطلب که وزارت بهداشت، هیچ فرد و شرکتی را در زمینه انتقال دانشجویان معتبر نمی داند، افزود: با توجه به شرایط کشور، هر گونه ادعا و بیانیه مبنی بر پیگیری و اعمال فشار در این زمینه، کذب است و وزارت بهداشت  هم صرفا بر اساس نفع و صلاح کشور، عمل خواهد کرد.

وی گفت: مردم به هیچ وجه به تبلیغات شرکت هایی که برای سودجویی بیانیه های بی پایه صادر می کنند توجه نداشته باشند و سرنوشت فرزندان خود را دچار تلاطم و آسیب نکنند.

به گزارش روابط  عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، دکتر حسن زاده عنوان کرد: ما باید شرایط را تسهیل کنیم تا فرزندان این مرز و بوم در رشته های مورد علاقه و بر حسب نیاز درکشور تحصیل کنند و با کسب مهارت ها و توانمندی لازم در مسیر پیشرفت جامعه گام بردارند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

سلامت روانِ پزشکان جدید در خطر است
هشدار دانشمندان: مغز انسان برای بیداری در نیمه شب ساخته نشده است
۷ درسی که آدم‌ها یک عمر طول می‌کشد تا بیاموزند!
شما صاحب کدام شخصیت آب‌وهوایی هستید؛ بیزار از باران یا عاشق تابستان؟
آینده ای روشن با انتخابی آگاهانه
اختلال پدوفیلیا چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟
زنان اثرگذار در تاریخ روانشناسی
جدایی یک رویداد نیست یک فرایند است
چگونه از کودک‌مان در برابر پدوفیلی‌ها محافظت کنیم؟
افراد دارای خالکوبی و پیرسینگ، مشکلات کودکی بسیاری داشته‌اند!
درمان وسواس فکری بدون دارو
با شوهر خسیس خود چه کنیم؟
در نهان به آنان دل می بندیم ؛ که دوستمان ندارند و در آشکار از آنان که دوستمان دارند غافلیم شاید این است دلیل تنهایی ما... دکتر علی شریعتی