شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ - 1 Oct 2022
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ / ۲۰:۵۱
کد مطلب: 59629
۰

سلامت و سبک زندگی

فاطمه کردی
سلامت و سبک زندگی
مطالعات پژوهشگران نشان می دهد سبک زندگی مدرن برای سلامت انسان مضر بوده و می تواند خطر بیماری قلبی را ۳۰ درصد افزایش دهد.

بیماری عروق کرونر قلب و سکته مغزی از علل اصلی مرگ و میر در کشورهای ثروتمند هستند. مطالعات محققان نشان می دهد سبک زندگی مدرن، تاثیر زیادی در این مساله داشته و این نتیجه گیری از بررسی ۲۳ مطالعه شامل بیش از ۱۸۱ هزار فرد بزرگسال به دست آمده است.

محققان طی این مطالعات دریافتند که انزوای اجتماعی یا تنهایی با ۳۲ درصد افزایش خطر سکته مغزی و ۲۹ درصد افزایش حمله قلبی یا آنژین مرتبط است.

نویسندگان این مطالعه درباره موضوع فوق می نویسند: یافته های ما نشان می دهد که پرداختن به سبک زندگی مدرن که توام با تنهایی و انزوای اجتماعی است ممکن است نقش مهمی در پیشگیری از دو عامل اصلی بیماری در کشورهای با درآمد بالا داشته باشد.

دکتر جولیان هولت لانستاد و دکتر تیموتی اسمیت روانشناسان این تیم پژوهشی در رابطه با یافته های به دست آمده می گویند: با چنین تغییرات سریعی در نحوه تعامل افراد از نظر اجتماعی، تحقیقات تجربی برای پرداختن به چندین سوال مهم مورد نیاز است. آیا تعامل اجتماعی از طریق فناوری باعث کاهش یا جایگزینی تعامل اجتماعی چهره به چهره ویا تغییر مهارت های اجتماعی می شود؟
با توجه به افزایش پیش بینی شده در سطوح انزوای اجتماعی و تنهایی در اروپا و آمریکای شمالی، علم پزشکی باید به طور دقیق به پیامدهای سلامت جسمانی این سبک زندگی بپردازد.

 مشابه آنچه که متخصصان قلب و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی در مورد سایر عوامل تشدید کننده بیماری های قلبی عروقی، به عنوان مثال سیگار کشیدن و رژیم های غذایی سرشار از چربی های اشباع، موضع گیری های عمومی قوی ای اتخاذ کرده اند، توجه بیشتر به ارتباطات اجتماعی در تحقیقات و نظارت بر سلامت عمومی، پیشگیری و اقدامات مداخله ای ضروری است. شرح کامل این مطالعات در مجله تخصصی Heart منتشر شده است.

به گزارش میگنا واژه سبک زندگی یا سبک روزانه ( Life Style)، اولین بار توسط روانشناس معروف بکار برده شده است سبک زندگی می‌تواند به علایق، نظرات، رفتارها و جهت‌گیری رفتاری یک فرد، گروه یا فرهنگ اشاره کند.سبک زندگی به معنای شیوهٔ زندگی خاص یک فرد، گروه، یا جامعه است.این اصطلاح نخستین بار توسط آلفرد آدلر روان‌شناس اتریشی استفاده شد.

سبک زندگی را فرهنگ آکسفورد، «راه‌های گوناگون زندگی فرد یا گروه» می‌داند. فرهنگ لانگ من، آن را «راه یا سبکی برای زیستن» می‌خواند. از نظر آسا برگرسبک زندگی مد یا حالت زندگی فرد می‌باشد. سوبل سبک زندگی را «هر شیوه متمایز، اما قابل تشخیص زیستن» تعریف کرده‌است. با در نظر داشتن این تعاریف، ما با واژه فراگیری روبرو هستیم که از سلیقه فرد در زمینه آرایش مو و لباس، سرگرمی و تفریح، کار و شغل، هنر و غیره، همگی را شامل می‌شود.
آلفرد آدلر پزشک، نویسنده، روان‌درمانگر و از روانشناسان بنام اتریشی بود. وی بنیانگذار مکتب روانشناسی فردی است. آدلر معمولاً به عنوان نخستین پیشگام گروه روانشناسی اجتماعی در روانکاوی تلقی می‌شود؛ زیرا در ۱۹۱۱ از زیگموند فروید جدا شد.

 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

با این وابستگی ناسالم آشنا شوید
علت افزایش بلوغ زودرس دختران در دوران همه‌گیری چیست؟
اگر سوگ‌هايمان به پايان نرسد چه؟
۳۴ ماهگی کودک؛ آغاز مهارت های زبانی و احساسی
چرا وقتی ورزش می‌کنید حال روح‌تان بهتر می‌شود؟
حسادت بیمارگونه، علل، علائم و درمان
به این گفتار و رفتار نوجوان‌تان حساس باشید
روانشناسی ریسک‌پذیری را چگونه می بیند؟!
خودکشی شناسی  یا  Suicidology
چــه سنی برای عاشق شدن مناسب است؟
چگونه وابستگی عاطفی را از بین ببریم؟
خیانت همسر و دلیلش
تنها مانع موجود بر سر شادماني و نشاط، اعتقاد شما به وجود مانع بر اين راه است. به همين دليل راه را اشتباه مي رويد و گرفتار مشكل مي شويد. الهی قمشه ای