پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - 1 Jun 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ / ۱۵:۱۷
کد مطلب: 59721
۰

تاثیر استفاده از دستگاه‌های هوشمند بر سلامت روان کودکان

تاثیر استفاده از دستگاه‌های هوشمند بر سلامت روان کودکان
مطالعه ای که توسط محققان دانشگاه استرالیای جنوبی انجام شده، نشان داد کودکانی که بعد از مدرسه ورزش می‌کنند، آموزش موسیقی می‌بینند یا با دوستان خود معاشرت می‌کنند، شادتر و سالم‌تر از کودکانی هستند که به صفحه نمایش دستگاه‌های هوشمند چسبیده‌اند.

این مطالعه که نتایج آن در مجله BMC Pediatrics منتشر شد، شامل بیش از ۶۲۰۰۰ کودک ۴ تا ۹ ساله بود. مطالعه‌ای که توسط محقق رزا ورگارا انجام شده به این نتیجه رسید که کودکانی که بعد از مدرسه بازی‌های ویدیویی انجام می‌دهند، تلویزیون تماشا می‌کنند و از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند در مقایسه با افرادی که به فعالیت‌های ورزشی و هنری می‌پردازند، سلامت روان ضعیف تری دارند.

این مطالعه همچنین از طریق پرسشنامه‌های توزیع شده بین والدین کودکان نشان داد که شرکت در فعالیت‌هایی غیر از ساعت‌ها گذراندن در مقابل دستگاه‌های هوشمند به افزایش سطح خوش‌بینی، شادی و رضایت از زندگی کمک می‌کند، زیرا آن‌ها می‌توانند احساسات خود را بهتر کنترل کنند.

ورگارا در مورد نتایج این مطالعه تصریح کرد: من والدین را تشویق می‌کنم تا محدودیت‌هایی را در مورد استفاده از دستگاه‌های هوشمند اعمال کنند و کودکان را به ورزش یا فعالیت‌های ذهنی و هنری تشویق کنند. ورزش سلامت روانی کودکان را بهبود می‌بخشد و به آن‌ها برای بهبود پیشرفت تحصیلی خود کمک می‌کند.

ورگارا بر لزوم تلاش برای اطمینان از دسترسی کودکان به امکانات ورزشی و فنی با هزینه قابل قبول تاکید کرد، که به حمایت از طبقات کمتر مرفه برای هدایت فرزندانشان به شرکت در چنین فعالیت‌هایی کمک می‌کند.


منبع: اسکای نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
تعریف و طبقه بندی کودکان استثنایی
اعلام ضوابط کارورزی، برگزاری کارگاه و دوره‌های توانمندسازی روانشناسی
برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه قدرت و جرات لازم است وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند از طرف موافق جریان آب حرکت کند.