شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ - 1 Oct 2022
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۶ شهريور ۱۴۰۱ / ۲۲:۱۰
کد مطلب: 59848
۰

نحوه برخورد با همکار منفی گرا

گرچه اکثر کارمندان به دنبال کار در یک محیط "مثبت" و آرام هستند اما احتمال زیادی وجود دارد که یکی از همکاران آن‌ها یک "فرد منفی گرا" باشد که "ویروس ناامیدی" را در محیط اطراف خود منتشر می‌کند. مطالعات نشان داده است که " همکاران منفی گرا" یک مانع واقعی در محل کار هستند که می‌توانند ناامیدی، تنش و بدبینی را به اطرافیان خود منتقل کنند.

راندا شالیتا روانکاو و استاد دانشگاه می‌گوید: همکاران منفی گرا که در محل کار باعث ناامیدی دیگران می‌شوند به چند گروه تقسیم می‌شوند؛ برخی از آن‌ها به دلیل مشکلات زندگی از این آفت رنج می‌برند. برخی از آن‌ها عمداً با هدف ناامید کردن دیگران و جلوگیری از پیشرفت آنها، منفی بافی می‌کنند. گروهی نیز از ترس آنکه به خاطر حال خوبشان مورد حسادت قرار گیرند، رفتار و افکار منفی از خود بروز می‌دهند.

به گفته شلیتا، «همکاران منفی گرا» می‌توانند آسیب‌های روحی و روانی زیادی را به دیگران به ویژه افراد کم تجربه وارد کنند.

«شخصیت منفی» ترکیبی از ویژگی‌های نامطلوب است که بدبینی، ناامیدی، خودخواهی و عبوس بودن را در خود جمع کرده و متأسفانه این افراد در محل کار اکثر ما حضور دارند و گریزی از آن‌ها نیست. افراد منفی باف برای منفی بافی خود نیاز به یک گوش شنوا دارند؛ بنابراین اولین راه حل برای مقابله با این افراد این است که به آن‌ها فضایی برای بیان مشکلاتشان ندهیم و نقاط ضعف خود را به آن‌ها نگوئیم تا از این نقاط ضعف علیه ما استفاده نکنند.

اگر کار به مرحله «غیرقابل تحمل» رسیده و انرژی منفی بر بهره وری کار شما تأثیر می‌گذارد، باید به شیوه‌ای مناسب وضعیت را به اداره کار اطلاع دهید تا در ارائه راه حل برای وضعیت موجود سهیم باشد.
مرجع : افکارنیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

با این وابستگی ناسالم آشنا شوید
علت افزایش بلوغ زودرس دختران در دوران همه‌گیری چیست؟
اگر سوگ‌هايمان به پايان نرسد چه؟
۳۴ ماهگی کودک؛ آغاز مهارت های زبانی و احساسی
چرا وقتی ورزش می‌کنید حال روح‌تان بهتر می‌شود؟
حسادت بیمارگونه، علل، علائم و درمان
به این گفتار و رفتار نوجوان‌تان حساس باشید
روانشناسی ریسک‌پذیری را چگونه می بیند؟!
خودکشی شناسی  یا  Suicidology
چــه سنی برای عاشق شدن مناسب است؟
چگونه وابستگی عاطفی را از بین ببریم؟
خیانت همسر و دلیلش
با خودت صادق باش و نگران آنچه دیگران درباره ات فکر می کنند نباش . تعریفی را که آنها از تو دارند نپذیر ، خود ، خودت را تعریف کن