شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ - 1 Oct 2022
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ / ۱۰:۳۲
کد مطلب: 59900
۰

بی توجهی آموزش و پرورش به نامه‌های مجلس درباره اعمال آخرین مدرک فرهنگیان

بهروز محبی نجم آبادی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرگزاری برنا درباره اعمال مدرک دوم فرهنگیان اظهار داشت: متاسفانه آموزش و پرورش درباره اجرای قانون اعمال آخرین مدرک فرهنگیان از وظایف قانونی خود استنکاف می کند.

وی ادامه داد: معاونت قوانین مجلس تا کنون 2 بار نامه به آموزش و پرورش داده است؛ این در حالی است که بر اساس مذاکرات صریح و شفاهی که در مجلس داشتیم مقرر شده بود وزارت آموزش و پرورش اعمال آخرین مدرک برای فرهنگیان را اجرا کند که تاکنون چنین چیزی عملیاتی نشده ولی نمایندگان مجلس این موضوع را پیگیری می کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: اگر اعمال آخرین مدرک فرهنگیان اجرا نشد موضوع را از طریق دیوان محاسبات دنبال خواهیم کرد.
محبی نجم آبادی گفت: مجلس در جلسات کمیسیون تخصصی به مورد قبول واقع شدن اعمال آخرین مدرک فرهنگیان رای داد؛ بر اساس قانون 2 مدرک فرهنگیان قابل قبول است ولی برخی از فرهنگیان که دانشسرایی بودند سه تا چهار مدرک گرفته اند.

وی افزود: اگر مدرک سوم و چهار فرهنگیان سالجاری اعمال شود در سالهای آینده مشکلی نداریم زیرا سایر فرهنگیان از لیسانس استخدام شده اند و دو مدرک بعدی هم فوق لیسانس و دکتراست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: هزار فرهنگی در کشور با هزینه شخصی خود ادامه تحصیل داده اند و آموزش و پرورش برای آنها کاری نکرده است و باید مدرک آنها در سوابق اداری اعمال شود؛ این دسته از فرهنگیان میلیون ها تومان برای تحصیل خود هزینه کرده اند و مقاومت آموزش و پرورش برای پذیرش مدرک دوم و آخرین مدرک فرهنگیان را متوجه نمی شویم ولی امیدواریم وزیر آموزش و پرورش به وظیفه خود عمل کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

با این وابستگی ناسالم آشنا شوید
علت افزایش بلوغ زودرس دختران در دوران همه‌گیری چیست؟
اگر سوگ‌هايمان به پايان نرسد چه؟
۳۴ ماهگی کودک؛ آغاز مهارت های زبانی و احساسی
چرا وقتی ورزش می‌کنید حال روح‌تان بهتر می‌شود؟
حسادت بیمارگونه، علل، علائم و درمان
به این گفتار و رفتار نوجوان‌تان حساس باشید
روانشناسی ریسک‌پذیری را چگونه می بیند؟!
خودکشی شناسی  یا  Suicidology
چــه سنی برای عاشق شدن مناسب است؟
چگونه وابستگی عاطفی را از بین ببریم؟
خیانت همسر و دلیلش
طوری زندگی كن كه اسمت با جسمت زیر خاك نرود