يکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - 4 Dec 2022
تاریخ انتشار :
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ / ۱۷:۲۱
کد مطلب: 59968
۳

بحران 40 سالگی به این عضو بدن آسیب وارد می‌کند

بحران 40 سالگی به این عضو بدن آسیب وارد می‌کند
تا به حال از خود پرسیده اید که اگر بینایی خود را از دست بدهید بیشتر از همه دلتنگ دیدن چه چیزی می شوید؟ بر اساس نظرسنجی از ۲ هزار آمریکایی، مشخص شد که بیشتر افراد دلشان برای دیدن فرزندانشان (۲۶%)، صحنه های طبیعت (۲۳%)، حیوانات خانگی (۲۲%) و برنامه های تلویزیونی و فیلم های مورد علاقه خود (۱۵%) تنگ می شود.

هنگامی که از این افراد پرسیده شد که کدام یک از حواس پنجگانه برای آنها مهم تر است، بینایی با ۷۷ درصد آرا در صدر فهرست قرار گرفته و حواس دیگر مانند شنوایی (۱۴٪)، لمس کردن (۶٪)، بویایی (۲٪) و چشایی (۱٪) بسیار عقب تر بودند.

با در نظر گرفتن این موضوع، جای تعجب نیست که ۶۵ درصد آرزو دارند از چشمان خود مراقبت بهتری داشته باشند، در حالی که ۵۸ درصد دیگر احساس می کنند که داشتن حس بینایی بدیهی است.

این مطالعه همچنین نشان داد که افراد معمولی ابتدا در ۳۹ سالگی نگران بینایی خود می شوند. اگرچه ۴۸ درصد از پاسخ دهندگان بینایی خود را خوب ارزیابی می کنند، اما اکثر آنها مراقبت از چشمان خود را آسان می دانند (۶۲٪)، زیرا آنها به بینایی خود اهمیت داده و به یک چشم پزشک خوب مراجعه و از یک برنامه روزانه مناسب پیروی می کنند.

طی این مطالعه مشخص شد بیشتر افراد هر ۱۵ ماه یکبار به چشم پزشک مراجعه کرده و ۴۵ درصد نیز معتقدند که مراجعه سالانه به چشم پزشک «بسیار مهم» است و در پنج سال گذشته به طور متوسط چهار بار به چشم پزشک مراجعه کرده اند.

در خاتمه گفتنی است از ۷۲ درصد از پاسخ دهندگانی که هرگز تحت عمل لیزیک قرار نگرفته اند، ۴۳ درصد اعلام کردند که اگر بینایی آنها کم شده باشد، از انجام این کار نمی ترسند. در مقایسه، ۳۵ درصد برای انجام این عمل ابراز تردید داشتند.

لیزیک یکی از روش های انتخابی است که امروزه مورد مطالعه قرار گرفته است و نشان داده شده است که ایمن و موثر با سطح بالایی از رضایت بیمار است. خوشبختانه عمل لیزیک دردناک نبوده و عوارض در طول این عمل بسیار نادر است.


مترجم: مولود یوسفی
منبع: studyfinds
مرجع : سیناپرس
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

۳ کاری که در آستانه خشمگین شدن و از کوره در رفتن می‌توانید برای پرهیز از آن انجام بدهید
وقتی بزرگسالان هم مانند کودکان بیش‌فعال می‌شوند
علائم و راهکارهای کنترل اختلال نارسا خوانی
این ۹ نشانه می‌گوید شریک عاطفی‌تان در حال خیانت است
پنج توصیه کلیدی برای مهار ترس در کودکان
تفاوت‌های علایم افسردگی در زنان و مردان
ازدواج سفید نه، هم‌باش‌های سیاه!
منشاء تعارض در روابط زناشویی و راه‌حل‌های کلیدی جهت مدیریت آن
سوگ جمعی چیست؟ چطور با آن کنار بیاییم؟
دلیل یادگیری سریع‌تر کودکان نسبت به بزرگسالان
علت تمایل بیشتر زنان در خرید از تولیدکنندگان زن چیست؟
وسواس تقارن و راه‌های درمانی
اندكي غرور به آدم كمك مي كند كه فاصله اش را حفظ كند. آلبر كامو