جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ - 9 Dec 2022
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ / ۰۷:۱۵
کد مطلب: 60076
۳
به مناسبت "روز جهانی معلم" مطرح شد؛

تحول آموزش با معلمان آغاز می‌شود

تحول آموزش با معلمان آغاز می‌شود
به گزارش ایسنا، در این مناسبت بین‌المللی که مراسم و برنامه‌های بزرگداشت مرتبط با آن هر ساله از سال ۱۹۹۴ میلادی تاکنون برگزار شده از معلمان به خاطر تدریس و تعلیم کودکان و نوجوانان، تجلیل به عمل می‌آید، مسائل و مشکلات آنها بررسی شده و بر قدردانی، ارزیابی و همچنین ایجاد تغییرات مورد نیازِ معلمان تاکید و تمرکز می‌شود.

این روز جهانی در عین حال با هدف ترویجِ کمک به معلمان و ایجاد آگاهی در مورد اهمیت تلاش‌های آنها برای رفع نیازهای نسل‌های آینده تعیین شده است.

به گزارش روزنامه هندوستان تایمز، شعار امسال روز جهانی معلم با عنوان «تحول آموزش با معلمان آغاز می‌شود»، انتخاب شده است.

به رغم نقش حیاتی آموزگاران در زندگی بشر اما این روزها بسیاری از کشورهای جهان با بحران کمبود معلم به ویژه در بسیاری از دروس و حوزه‌های مهم آموزشی روبرو هستند.

مطالعه‌ای که اخیرا در نشریه "کانورسیشن" به چاپ رسیده، حاکی از آن است که هم‌اکنون معضل کمبود معلم در سراسر جهان به ویژه در مناطق دورافتاده و روستایی و خصوصا در دروس ریاضی و علوم در سیستم آموزشی بسیاری از کشورهای جهان به طور جدی احساس می‌شود و به مشکلی جهانی تبدیل شده است.

برای مثال کشور استرالیا در حال حاضر با کمبود بی سابقه معلم مواجه است به طوری که دولت فدرال این کشور پیش‌بینی می‌کند تا سال ۲۰۲۵ میلادی بیش از ۴۰۰۰ معلم دبیرستانی کمبود داشته باشد.

در انگلیس نیز نتایج یک نظرسنجی که اخیرا انجام شده نشان می دهد که ۷۰ درصد از معلمان در این کشور به استعفا فکر کرده‌اند. همچنین بیش از نیمی از آن ها نیز حقوق ناکافی را عامل اصلی در این زمینه می دانند.

ایالات متحده نیز وضعیت مشابهی را دارد. نتایج یک نظرسنجی که پیش از همه گیری کووید۱۹ در سال ۲۰۱۸ میلادی انجام شده، کمبود ۱۱۲ هزار نفری در تعداد معلمان به ویژه در دروس ریاضیات، علوم و ... را نشان داد که این وضعیت با شروع پاندمی کرونا بدتر نیز شده است.

در کانادا همچنین به دلیل کمبود معلم، برخی از معلمان بازنشسته مجبور به بازگشت به کلاس های درس شده‌اند. هرچند این مقاله به ارائه مثال‌هایی در کشورهای فوق بسنده کرده اما در شماری دیگر از شهرها و کشورهای آسیایی، اروپایی و آفریقایی همچنان این کمبود احساس می‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چطور از اضطراب به نفع خود استفاده کنیم؟
چرا خودشیفته‌ها جذب نظریه‌های توطئه می‌شوند؟
سندروم داون چیست؟
استاد احمد صافی پدر مشاوره در آموزش و پرورش درگذشت+عکس
۳ کاری که در آستانه خشمگین شدن و از کوره در رفتن می‌توانید برای پرهیز از آن انجام بدهید
وقتی بزرگسالان هم مانند کودکان بیش‌فعال می‌شوند
علائم و راهکارهای کنترل اختلال نارسا خوانی
این ۹ نشانه می‌گوید شریک عاطفی‌تان در حال خیانت است
پنج توصیه کلیدی برای مهار ترس در کودکان
تفاوت‌های علایم افسردگی در زنان و مردان
ازدواج سفید نه، هم‌باش‌های سیاه!
منشاء تعارض در روابط زناشویی و راه‌حل‌های کلیدی جهت مدیریت آن
مردم هرگز خوشبختی خود را نمیشناسند اما خوشبختی دیگران همیشه جلو دیدگان آنهاست به داشته هاي خود عميق تَر نگاه كنيم