سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ - 28 Nov 2023
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۱ / ۱۰:۰۶
کد مطلب: 60120
۳
زندگی مشترک

وقتی زن از زندگی خود خوشحال است

Happy wife, happy life
وقتی زن از زندگی خود خوشحال است
وقتی زن از زندگی خود خوشحال است، شوهرش بدون توجه به احساس شخصی خود نسبت به ازدواج، خوشحال تر است. این موضوع کلید تضمین کننده خوشبختی زوجین است.

در زبان انگلیسی ضرب المثلی است که می گوید: Happy wife, happy life، (شاد بودن زندگی در گرو خوشحالی زن است). به نظر می رسد این ضرب المثل از نظر علمی نیز درست بوده و مطالعات پژوهشگران نشان می دهد شادی زن بیش از شوهر بر کیفیت زندگی زناشویی، تاثیر دارد.

پروفسور دبورا کار، پژوهشگر ارشد این تیم مطالعاتی در رابطه با موضوع فوق  گفت: من فکر می‌ کنم وقتی یک زن از ازدواج خود راضی است، تمایل بیشتری به انجام کارهای بیشتر برای شوهرش دارد که این مساله تأثیر مثبتی بر زندگی آن ها دارد. در این میان باید توجه داشت مردان تمایل دارند کمتر در مورد روابط خود صحبت کنند و سطح ناراحتی زناشویی آنها ممکن است به همسرانشان منتقل نشود.
گفتنی است تقریباً ۴۰۰ زوج در این تحقیق شرکت کرده و از آنها پرسیده شد که چقدر بحث کرده و اعصاب همدیگر را به هم می ریزند، آیا مورد قدردانی همسرشان هستند و چقدر احساس می کنند درک می شوند.
زوج‌ ها همچنین یادداشت‌ های روزانه ‌ای می ‌نوشتند که در آن جزئیات شادی خود را هنگام شرکت در فعالیت‌ های روزمره مانند تماشای تلویزیون و انجام کارهای خانه ذکر می‌کردند.
در کنار اهمیت شادی همسر، محققان همچنین دریافتند که زنان زمانی که شوهرشان بیمار بود کمتر خوشحال می ‌شوند، اما شادی شوهران در پاسخ به بیماری همسرشان کاهش نمی ‌یابد.

پروفسور کار در این رابطه گفت: موضوع فوق مربوط به این است که چه کسی مراقبت از بیمار را بر عهده می گیرد. ما می دانیم که وقتی مردان بیمار می شوند، این زن است که اغلب مراقبت های لازم را انجام می دهد، که این امر می تواند یک تجربه استرس زا باشد. اما اغلب وقتی زنی مریض می شود، نه شوهرش بلکه به سایر افراد تکیه می کند.
در نهایت، محققان کیفیت کلی ازدواج ها را بررسی کرده و دریافتند که اکثر آنها رضایت از زندگی خود را بالا و در حد پنج از شش ارزیابی می کنند. به طور کلی، شوهران نسبت به زنان اندکی از ازدواج خود راضی تر بودند.
پروفسور دبورا کار در ادامه توضیحاتش گفت: برای هر طرف زندگی مشترک، بودن در یک ازدواج موفق، با رتبه بهتر رضایت و شادی بیشتر از زندگی مرتبط بود. در این میان کیفیت ازدواج مهم است زیرا در برابر اثرات مخرب سلامتی، زیرا این موضوع از عوامل استرس زای بعدی زندگی محافظت کرده و به زوج ها کمک می کند تا تصمیمات دشوار در مورد سلامت و تصمیم گیری پزشکی را مدیریت کنند.
 
مرجع : سینا پرس
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
جزئیات برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
با خودت صادق باش و نگران آنچه دیگران درباره ات فکر می کنند نباش . تعریفی را که آنها از تو دارند نپذیر ، خود ، خودت را تعریف کن