شنبه ۵ فروردين ۱۴۰۲ - 25 Mar 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۸ آبان ۱۴۰۱ / ۰۸:۱۲
کد مطلب: 60267
۱

برای ثبت نام در کنکور به کافی نت ها اعتماد نکنید

برای ثبت نام در کنکور به کافی نت ها اعتماد نکنید
به گزارش فارس، نشست خبری عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شد. در این نشست پورعباس جزئیات مربوط به برگزاری کنکور سراسری پذیرش سال ۱۴۰۲ را توضیح داد. پورعباس با اشاره به آغاز ثبت نام نوبت اول کنکور ۱۴۰۲ از فردا یکشنبه هشتم آبان ماه، گفت: کنکور سراسری در دو نوبت دی ماه و تیرماه برگزار می‌شود و ما حداکثر نمره را برای داوطلبان لحاظ می‌کنیم، هر نوبت شرکت در آزمون یک نمره کل در دروس اختصاصی دارد که دارای دو سال اعتبار است و عزیزان می‌توانند تا دو سال آینده در انتخاب رشته شرکت کنند.

وی افزود: البته پذیرش یک بار در سال انجام می‌شود که طبق روند هر ساله در مردادماه داوطلبان وارد سامانه شده و با ۴۰ درصد تاثیر قطعی سوابق تحصیلی و ۶۰ درصد تاثیر نمره آزمون، انتخاب رشته خود را انجام می‌دهند.


رئیس سازمان سنجش ادامه داد: همه داوطلبان باید یک شماره موبایل داشته باشند این شماره بسیار اهمیت دارد زیرا پروفایل داوطلبان از طریق این شماره هویت سازی شده و اطلاعات داوطلبان باید به صورت دقیق و صحیح در این پروفایل قرار بگیرد، خواهش ما این است که عزیزان در وارد کردن معدل خود دقت کنند.

پورعباس اظهار داشت: نوبت اول کنکور در ۲۹ و ۳۰ دی ماه برگزار و تا پایان اسفند نمره کنکور اعلام می‌شود، تا مردادماه هم نمرات سوابق تحصیلی اخذ شده و نمره کل داوطلبان مشخص می‌شود.

وی افزود: اگر داوطلبان معدل خود را بالا بزنند و با معدل‌شان مغایرت داشته باشد، به ضرر خودشان است. محکم ایستادیم که با مغایرت‌ها فردی نتواند ادامه تحصیل خود را انجام دهد. سامانه هوشمندی طراحی کردیم تا این مشکل برطرف شود.

رئیس سازمان سنجش درباره ثبت‌نام در کافی‌نت‌ها گفت: کافی نت‌ها همراهی مناسبی با داوطلبان ندارند و به داوطلب کنکور می‌گویند اطلاعات خود را روی برگه بنویس تا بعدا سر فرصت فرایند ثبت‌نام انجام شود داوطلبان نباید به هیچ وجه اعتماد کنند چرا که بالای ۹۰ درصد خطاهایی که در فرایند ثبت‌نام‌ رخ داده در کافی نت‌ها صورت گرفته است.

پورعباس عنوان کرد: هزینه ثبت نام برای هر گروه آزمایشی ۱۳۰ هزارتومان است و هر داوطلب باید مبلغ ۳ هزار تومان برای خدمات پیامکی پرداخت کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

خودکشی می‌تواند در میان نوجوانان واگیر شود
از سندرم قلب تعطیلات چه می‌دانید؟
پیامدهای مخرب مقایسه کردن بر روح و روان کودکان
۴ تکنیک موثر در مواجهه با رفتار بد کودک
ویژگی‌های یک برنامه‌ریزی موفق چیست؟!
آیا ۶ ساعت خواب شبانه کافی است
درمان راه حل مدار اضطراب اجتماعی
تفاوت‌های اختلال دوقطبی و اختلال شخصیت مرزی
قاطعیت در تصمیم‌گیری و یا انعطاف پذیری؛ کدام راه‌حل بهتری است؟!
معیارهایی برای انتخاب یک مرکز مشاوره روا‌‌نشناسی ایده‌آل!
چه چیزی ما را در زندگی بیشتر شاد می‌کند؟/ نتایج تحقیقات را بخوانید
تخلیه عاطفی چیست و انواع آن
از آدمهای حسود؛ متنفر نباشید، دلیل حسادت آنها این است که فکر می کنند شما از آنها بهتر هستید... پائولو کوئلیو