چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - 31 May 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۱ / ۱۹:۳۹
کد مطلب: 60410
۴
جاوید خیرخواه

شادترین روزهای زندگی بین دهه 20 تا 30سالگی است

شادترین روزهای زندگی بین دهه 20 تا 30سالگی است
مطالعات جدید محققان نشان می دهد،اگر سفر در زمان امکان پذیر بود، یک سوم از سالمندان به گذشته برمی گشتند تا بخشی از زندگی خود را دوباره تکرار کنند. بر این اساس مشخص شد، شادترین دوره زندگی افراد دهه های ۲۰ و ۳۰ محسوب می شود.

 نتایج یک مطالعه جدید بر اساس نظرسنجی از ۲ هزار آمریکایی بالای ۶۵ سال نشان می‌دهد که ۳۶ درصد آرزو می ‌کردند دانش امروزی خود را در زمینه‌ های مختلف زندگی مانند موارد عاطفی، امور مالی یا سلامتی داشته باشند.

این اطلاعات ممکن است آنقدر ارزشمند باشد که اگر آن را در اختیار داشتند، در جوانی تصمیمات متفاوتی می گرفتند.
در این میان ۵۵ درصد افراد آرزو داشتند به دهه های ۲۰ و ۳۰ زندگی خود بازگشته و از این سال ها به عنوان شادترین سال های زندگی خود یاد می کردند. این نظرسنجی همچنین نشان داد که اگر آنها این شانس را داشتند که یک تصمیم اصلی را دوباره انجام دهند، پول بیشتری  پس انداز می کردند (۲۰٪)یا زودتر در حوزه ای خاص سرمایه گذاری می کردند(۱۴٪).

با این حال، نیمی از سالمندان اعتراف می‌کنند توصیه هایی را که در جوانی به آنها داده شده بود نادیده گرفتند و ۳۶ درصد می گویند، صرف نظر از گذشته، از زندگی خود راضی هستند و همین میزان از افراد نیز معتقدند اشتباهاتی که در گذشته مرتکب شده اند با آموزش درازمدت درس های ارزشمند زندگی به آنها سود رسانده است.

۴۲ درصد از مشارکت کنندگان در این نظرسنجی معتقدند اگر می توانستند به خود بیست ساله شان توصیه های بکنند، به خودشان می گفتند که بیشتر با چالش ها مواجه شده، از شهود خود پیروی کرده و از زندگی نترسند.

افراد کهنسال همچنین بر اساس دانشی که اکنون دارند، به نسل های جوان توصیه هایی در مورد جدی گرفتن آموزش (۴۱%)، پول (۳۷%) و سلامت (۳۶%) دارند. آنها همچنین کلمات عاقلانه ای مانند همیشه آماده باش، همیشه متواضع باش و افکار منفی را حذف کن را با نسل جوان به اشتراک می گذارند.

پاسخ دهندگان همچنین می گویند؛ برای افراد جوان  مهم است صبور باشند و همزمان برای شنیدن و گوش دادن آماده بوده و اجازه ندهند دیگران برای آن ها تصمیم بگیرند.به در نهایت بیشتر افراد حاضر در این نظر سنجی به نسل جوان توصیه می کنند از هر مرحله در زندگی لذت ببرید.
 
مرجع : سینا پرس
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
تعریف و طبقه بندی کودکان استثنایی
اعلام ضوابط کارورزی، برگزاری کارگاه و دوره‌های توانمندسازی روانشناسی
طوری زندگی كن كه اسمت با جسمت زیر خاك نرود