کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

International Men's Day

19 نوامبر؛ روز جهانی مرد

28 آبان 1401 ساعت 10:41

19 نوامبر روز جهانی مرد است که در سراسر دنیا ارزش مرد بودن را در این روز جشن می گیرند. نقش مثبت مردان در این روز گرامی داشته می شود و آگاهی از وجود مردان بالا می رود. پیش زمینه آن نیز سلامت بیشتر مردان و پسران است.متن تبریک روز جهانی مرد با عکس نوشته + تاریخچه


28 آبان (19 نوامبر)، روز جهانی مرد
روز جهانی مرد (International Men's Day) یک رویداد بین‌المللی سالانه است که مصادف با ۱۹ نوامبر معال ۲۸ آبان می‌باشد. این روز، در ۷ فوریهٔ سال ۱۹۹۲، توسط توماس استر پایه‌گذاری شد. پروژهٔ منتسب به این روز، در روز یکشنبه ۸ فوریهٔ ۱۹۹۱ میلادی به تصویب رسیده بود.

روز جهانی مردان از سال 1999 به شکل فراگیرتر در آمد و هر سال به تعداد کشورهایی که این مناسبت جهانی را برگزار می کنند افزود شد آنچنان که هم اکنون در بیش از 60 کشور جهان روز جهانی مردان برگزار می شود.


هدف از برگزاری روز جهانی مرد
هدف از برگزاری روز جهانی مرد، تمرکز بر سلامت مردها و پسرها، بهبود روابط، ترویج برابری جنسیتی و برجسته ساختن نقش مثبت مرد در جامعه است. این مناسبت، فرصتی برای مردهاست تا دستاورد ها و کمک‌های آنها خصوصا کمک به جامعه، خانواده، ازدواج و مراقبت از فرزندانشان را جشن بگیرند و نشان دهند که همه مردها، آدمهای زورگور و قدرت طلبی که در ذهن اکثریت جنس مخالف وجود دارد نیستند. روز جهانی مردها فرصتی است برای قدردانی و تشکر از مردهایی که هر روز در محل کار خود، بعنوان یک همسر و پدر، برای خانواده و دوستان و جامعه و کشور خود در حال تلاش و فداکاری هستند و سعی می کنند تا نقش مفیدی برای جامعه و خانواده خود داشته باشند.

روز جهانی مردها چند هدف اصلی را دنبال می کنند که هر ساله در کشورهای برگزار کننده آن سعی می شود تا با برگزاری کنفرانس ها، سمینارها، فعالیت های کلاسی در مدارس، برنامه های رادیو و تلویزیون و... توجه مردم را به سلامت جسمی و روانی مردان، دیدگاه نادرست به جنس مرد، تاثیر مثبت و مشارکت آنها در خانه و خانواده، افزایش و بهبود روابط مردان با همسر و فرزندان و نقش مثبتی که هر مردی عادی می تواند به نوبه خود در جامعه داشته باشد، جلب کند.

نمونه‌ای از چالش‌های زندگی مردان و پسران
 برای درک بهتر مشکلات مردان و پسران نمونه‌ای از چالش‌های زندگی آنها را یادآور می‌شویم که شامل موارد ذیل می‌شوند:
♦ پسران دو برابر بیش از دختران به اختلال نقص توجه ناشی از بیش فعالی (ADHD) مبتلا می‌شوند.
♦میزان ترک تحصیل پسران در مقطع دبیرستان بسیار بالاست.
♦نمرات پسران از دختران کمتر است.
♦نرخ خودکشی در پسران چهار برابر دختران است.
♦احتمال ورود پسران به زندان در جوانی بیش از دختران است.
♦پسران بیش از دختران قربانی جرم و جنایت می‌شوند به طوری که پسران 5 برابر بیش از دختران بر اثر قتل جان خود را از دست می‌دهند.


منبع:
heseaval.com
salamatnews.com


کد مطلب: 60455

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/60455/19-نوامبر-روز-جهانی-مرد

میگنا
  https://www.migna.ir