پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - 2 Feb 2023
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱ / ۲۲:۳۱
کد مطلب: 60495
۲

مواد غذایی که سرعت زوال عقل را کاهش می دهد

مواد غذایی که سرعت زوال عقل را کاهش می دهد
محققان دانشگاه راش، شیکاگو نشان داده اند، مصرف غذاهای حاوی فلاونول های آنتی اکسیدانی، که در میوه و سبزیجات و همچنین چای یافت می شود، ممکن است سرعت زوال حافظه را کاهش دهد.
پژوهشگران گفته اند، یافته های ما نشان داده است که انتخاب رژیم غذایی خاص ممکن است به طور موثری از سرعت زوال شناختی بکاهد. خوردن میوه و سبزیجات و نوشیدن چای بیشتر، راهی ساده است تا افراد از طریق آن، نقش فعالی در حفظ سلامت مغز خود داشته باشند.
فلاونول ها نوعی فلاونوئید هستند، گروهی از فیتوکمیکال های موجود در رنگدانه های گیاهی که مزایای زیادی برای سلامتی دارند.
این مطالعه شامل ۹۶۱ شرکت کننده با میانگین سنی ۸۱ سال بود که هیچ یک زوال عقل نداشتند. شرکت کنندگان، سالانه، پرسشنامه هایی در رابطه با اینکه هر چند وقت یک بار غذای خاصی را مصرف می کردند، پر کردند.

 آنها همچنین، سالانه در چندین تست شناختی و حافظه، شامل یادآوری لیست کلمات، به خاطر سپردن اعداد و قرار دادن آنها در ترتیب صحیح، شرکت کردند. این افراد به مدت هفت سال پیگیری شدند.
شرکت کنندگان، بر اساس میزان فلاونول های موجود در رژیم غذایی خود، به پنج گروه مساوی تقسیم شدند. میزان متوسط فلاونول دریافتی، در بزرگسالان ایالات متحده حدود ۱۶ تا ۲۰ میلی گرم در روز است، با این حال کل میزان فلاونول دریافتی جمعیت مورد مطالعه، به طور میانگین تقریباً ۱۰ میلی گرم در روز بود. پایین ترین گروه حدود ۵ میلی گرم در روز و بالاترین گروه به طور متوسط ۱۵ میلی گرم فلاونول را در روز مصرف می کردند.
 پس از تعدیل سایر عوامل تاثیرگذار بر سرعت زوال حافظه، از جمله سن، جنس و سیگار کشیدن، محققان دریافتند، سرعت زوال عقل در افرادی که بالاترین مقدار مصرفی فلاونول را داشتند آهسته ‌تر از افرادی است که میزان کمتری از فلاونول را مصرف می کردند.

محققان اظهار داشته اند که این امر، احتمالاً به خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی فلاونول ها برمی گردد یافته های تحقیقاتی در مجله Neurology منتشر شده اند.
 
مرجع : سینا پرس
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

عادات روزانه کارشناسان حوزه شادی
چرا نمی‌توانیم تمرکز کنیم؟
مزایا و معایب زندگی با خانواده همسر
اعتیاد تکنولوژیک؛ گزارشی پیرامون اعتیاد به تلفن همراه,
روان خود را با چه کسی خوب کنیم؟
آیا مادری‌کردن می‌تواند نوعی طغیان باشد؟
اضطراب وجودی و روانشناسی وجود نگر
عملکرد نورون‌های آینه‌ای در زندگی  
درمان وابستگی شدید کودک به مادر
چگونگی مراقبت از دانش آموزان در برابر آسیب های اجتماعی
چرا باید عزت نفس داشته باشیم؟
۵ اشتباه والدین در برخورد با نوجوانان
لبخند بزنید و بگذارید همه بدانند که امروز بسیار قوی تر از دیروزتان هستید!