دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - 6 Feb 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ / ۲۳:۲۶
کد مطلب: 60585
۲

مصرف ادویه و شخصیت افراد

مصرف ادویه و شخصیت افراد
یافته های جدید پژوهشگران نشان می دهد، افرادی که غذاهای تندتری مصرف می کنند عجول تر بوده و ریتم زندگی سریع تری دارند. به طور کلی مطالعات محققان نشان می دهد ارتباط معناداری بین مصرف ادویه و شخصیت افراد وجود دارد.

نتایج یک مطالعه جدید بر اساس نظرسنجی از ۲ هزار بزرگسال آمریکایی نشان دهنده ارتباط بین ادویه و شخصیت افراد است. طی این پژوهش، محققان به دنبال این بودند که مشخص شود آیا رابطه ای بین شخصیت افرادی و ادویه های مصرفی ان ها وجود دارد یا خیر.
بر این اساس مشخص شد کسانی که غذاهای تند می خورند بیشتر از کسانی که ترجیحات گرمایی ملایم تری دارند، از زندگی لذت می برند (۷۶%)،  آن ها بیشتر خود را جذاب می دانند (۶۲%)، و از زندگی خود رضایت بیشتری دارند (۶۶%).
نود و سه درصد از پاسخ دهندگان مقداری ادویه را در غذای خود ترجیح می دهند. با این حال، تقریباً چهار نفر از هر ۱۰ نفر  می‌گویند که از فلفل و ادویه به اندازه متوسط استفاده می‌کنند، ۳۳ درصد از آنها به میزان اندک و ملایم از ادویه ها بهره برده و  فقط ۲۴ درصد دوست دارند غذایشان تند باشد.
این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد، تنها هفت درصد از پاسخ‌ دهندگان به هیچ وجه ادویه را انتخاب نمی ‌کنند. از بین کسانی که غذاهای تند را ترجیح می دهند، ۲۱ درصد خود را برون گرا می دانند، (۵۴%) خود را خلاق ، (۵۱%) با اعتماد به نفس و (۴۴%) خود را ماجراجو توصیف می کنند.
از طرف دیگر، کسانی که تمایل کمتری به خوردن ادویه دارند شخصیتی ملایم تر داشته و  احتمالاً خود را همدل (۴۱%) و حتی خجالتی (۳۷%) توصیف می ‌کنند.
به گزارش سیناپرس، بررسی های محققان نشان می دهد، عاشقان ادویه طبیعت ماجراجویانه ای دارند، زیرا بیش از سه نفر از هر پنج (۷۶%) از سفر لذت می برند. تقریباً یک سوم از طرفداران غذاهای تند از رژیم غذایی خاصی مانند وگان یا گیاهخواری پیروی می کنند.
نکته جالب توجه در مطالعات فوق این است که ۴۶ درصد از پاسخ دهندگان سیب زمینی  و ۴۱ درصد گوشت را به عنوان برخی از بی مزه ترین غذاهایی که همیشه نیاز به چاشنی دارند شناسایی کردند.
مترجم: جاوید خیرخواه
 
مرجع : سینا پرس
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

آیا تغییر شخصیت برای انسان امکان پذیر است؟
بیماری کف دست یا دوپویترن چیست؟
نوشیدن آب کلید سلامت روان است
عواقب و بلایی که مقایسه کردن سر کودکان می‌آورد!
مشاغل مناسب افراد درونگرا کدامند؟
افراد مبتلا به اوتیسم درد را شدیدتر احساس می کنند!
عادات روزانه کارشناسان حوزه شادی
چرا نمی‌توانیم تمرکز کنیم؟
مزایا و معایب زندگی با خانواده همسر
اعتیاد تکنولوژیک؛ گزارشی پیرامون اعتیاد به تلفن همراه,
روان خود را با چه کسی خوب کنیم؟
آیا مادری‌کردن می‌تواند نوعی طغیان باشد؟
خوشبختی یعنی بدست آوردن یک زندگی و تقسیم آن با دیگران!