دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - 6 Feb 2023
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ / ۲۲:۲۷
کد مطلب: 60616
۶

سن مجاز کودک برای استفاده از صفحه نمایش

سن مجاز کودک برای استفاده از صفحه نمایش
میزان مجاز تماشای تلویزیون برای نوزادان چقدر است؟
آیا این بازی‌های آنلاین برای یک کودک زیر ۱۰ سال بی‌خطر هستند؟

کارشناسان توصیه هایی را برای کمک به رشد فرزندان در عصر دیجیتال ارائه می‌دهند. صفحه‌نمایش برای والدین پرمشغله، یک موهبت است؛ فرزندتان را جلوی یک ویدیو می‌نشانید و فرصتی پیدا می‌کنید تا به یک همکار زنگ بزنید، ظرف‌ها را بشویید یا حتی دوش بگیرید.

با این حال، دکتر جین شینسکی، رئیس آزمایشگاه کودک، که یادگیری و حافظه نوزادان را در دانشگاه لندن مطالعه می‌کند، می‌گوید که قبل از دو و نیم سالگی، کودکان از هر چیزی که روی صفحه می‌بینند چیز زیادی یاد نمی‌گیرند. آنها در درک سخنان مشکل دارند و ارتباط رویدادهای روی صفحه را با زندگی واقعی نمی‌فهمند. در حالی که کودک شما در مقابل یک صفحه نمایش نشسته است، چیزی را از دست می‌دهد که به طور بالقوه بسیار غنی‌تر است، مانند مشارکت در خواندن یک کتاب، ورزش و تحرک یا حتی خوابیدن.


سازمان بهداشت جهانی یا WHO زمان تماشای صفحه نمایش را برای کودکان زیر یک سال صفر و برای کودکان دو تا چهار ساله یک ساعت یا کمتر در روز توصیه می‌کند. برخی از محققان تاکید کرده‌اند که این زمان‌ها ایده آل است و در بسیاری از خانواده‌ها قابل اجرا نیست. این گروه فرمول کاهش آسیب را پیشنهاد می‌کنند. صرف ۲۰ دقیقه یا بیشتر برای تماشای برنامه‌های مناسب گروه سنی در کنار شما نسبت به گذراندن ساعات طولانی بدون نظارت برای تماشای تلویزیون و محتوای بزرگسالان، آسیب کمتری به رشد آنها می‌زند.


نکته مهم دیگر نوع محتوایی است که آنها با آن درگیر هستند. شینسکی می‌گوید آنچه اهمیت دارد این است که برنامه‌ها با سرعت آهسته، آموزشی و متناسب با سن باشند. تحقیقات نشان می‌دهد زمان بیش از حد استفاده از صفحه نمایش ممکن است باعث شود کودکان دایره لغات کمی داشته باشند، کمتر بتوانند خلق و خوی خود را کنترل کنند و پرخاشگرتر باشند. هنگامی که کودکان دو ساله می‌شوند، مزایای آموزشی استفاده از صفحه نمایش شروع می‌شود.

دکتر ساندرا ماترز روانشناس از بخش آموزش دانشگاه آکسفورد می گوید «اگر فرزند شما به شیوه‌ای سازنده با آنچه روی صفحه است درگیر شود، شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد در حال یادگیری است. اما همه برنامه‌ها و بازی‌ها برای توسعه‌ کودکان خوب نیستند.» انتخاب یک برنامه یا بازی با کیفیت بالا ضروری است. وقتی صحبت از محتوا به میان می‌آید، تعامل فعال مهم است. انتخاب یک برنامه یا بازی، چیزی که زمان با کیفیتی را برای شما فراهم می‌کند اهمیت دارد.

کودکان خردسال بیشتر از تعاملات اجتماعی یاد می‌گیرند پس برنامه‌های تعاملی انتخاب‌های بهتری هستند. کیت ادواردز، معاون رئیس امنیت آنلاین کودکان نیز تاکید می‌کند که بیشتر والدین نگران فناوری هستند، و اگرچه مهم است که اجازه ندهید این موضوع از کنترل خارج شود، باید با فرزندتان به آن بپردازید. 


منبع: همشهری آنلاین 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

آیا تغییر شخصیت برای انسان امکان پذیر است؟
بیماری کف دست یا دوپویترن چیست؟
نوشیدن آب کلید سلامت روان است
عواقب و بلایی که مقایسه کردن سر کودکان می‌آورد!
مشاغل مناسب افراد درونگرا کدامند؟
افراد مبتلا به اوتیسم درد را شدیدتر احساس می کنند!
عادات روزانه کارشناسان حوزه شادی
چرا نمی‌توانیم تمرکز کنیم؟
مزایا و معایب زندگی با خانواده همسر
اعتیاد تکنولوژیک؛ گزارشی پیرامون اعتیاد به تلفن همراه,
روان خود را با چه کسی خوب کنیم؟
آیا مادری‌کردن می‌تواند نوعی طغیان باشد؟
مردم هرگز خوشبختی خود را نمیشناسند اما خوشبختی دیگران همیشه جلو دیدگان آنهاست به داشته هاي خود عميق تَر نگاه كنيم