دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - 6 Feb 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۱ بهمن ۱۴۰۱ / ۱۴:۴۰
کد مطلب: 61026
۲
مدیرکل دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی سازمان امور دانشجویان:

تلاش کردیم ساختار مراکز مشاوره دانشجویی را اصلاح کنیم

تلاش کردیم ساختار مراکز مشاوره دانشجویی را اصلاح کنیم
به گزارش ایسنا، دکتر ابراهیم نعیمی در مراسم افتتاح دفتر «سبک زندگی ایرانی اسلامی» در دانشگاه علامه طباطبائی،ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: بسیاری از دانشجویان هنگام ورود به دانشگاه مهارت درست زیستن و سبک زندگی سالم دانشجویی را ندارند و هنگامی که در معرض چالش های مختلف قرار می گیرند، دچار مشکل می شوند و ویژگی‌ها و توانمندی‌های لازم را برای خودمراقبتی ندارند. بنابراین تلاش کردیم برای بر طرف کردن این مشکل، از مراکز مشاوره استفاده کنیم و در اصلاح مراکز مشاوره، آیین نامه، اهداف، شرح وظایف و عملکرد آنها را به گونه‌ای تغییر دادیم که با فعالیت جدید این مراکز همخوانی داشته باشند. در این توانمندسازی و ارتقاء، رویکرد مبتنی بر سبک زندگی اسلامی ایرانی در ابعاد مختلف در نظر گرفته شد.

مدیرکل دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی سازمان امور دانشجویان گفت: در ساختار جدید مرکز مشاوره در دانشگاه های بزرگ، مدیر مرکز مشاوره یک معاون و چهار اداره دارد که یکی از این اداره ها، «اداره مشاوره مبتنی بر سبک زندگی ایرانی اسلامی» است. افراد فعال و محتوای این اداره را نیز نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در هر دانشگاه تعیین می کند.

وی با تاکید بر اینکه در این ساختار نیاز به تولید محتوا داریم، گفت: دانشکده های الهیات و روان شناسی می‌توانند این کار را بر عهده بگیرند و با هم افزایی فعالیت ها و ضیافت اندیشه ها، خلاء موجود را پر کنند.

در ادامه حجت الاسلام اکبری اقدم مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سخنانی اظهار داشت: برای رفع دغدغه های سبک زندگی ایرانی اسلامی، ضروری است کار نخبگانی و علمی انجام شود و دانشگاه علامه طباطبائی نیز به عنوان دانشگاه علوم انسانی، با تولید ادبیات و محتوا می تواند در این زمینه نقش پررنگی ایفا کند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری تاکید دارند که تولید ادبیات علمی در حوزه سبک زندگی، باید مبتنی بر آداب و رسوم دینی و اسلامی رقم بخورد، افزود: بخشی از حکمرانی نظام جمهوری اسلامی ایران باید تفاوت در نوع سبک زندگی باشد. برخی از استادان علوم انسانی می گویند که سیطره مدرنیته آنقدر زیاد شده است که بر همه جوامع سایه افکنده است و دیگر نمی شود کاری کرد و ما ناگزیریم آن نوع سبک زندگی آن هم از نوع غربی را بپذیریم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علامه طباطبائی ادامه داد: ما با کمک استادان انقلابی، متعهد و متخصص و با وجود این سابقه دینی و ارزشی در زمینه سبک زندگی می توانیم در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم. استادان و دانشجویان ما باید به این خودباوری برسند که ما می توانیم از لحاظ حکمرانی و سبک زندگی در دنیا تاثیرگذار باشیم.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، دفتر «سبک زندگی ایرانی اسلامی» به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علامه طباطبائی و با حضور دکتر ابراهیم نعیمی، مدیرکل دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی سازمان امور دانشجویان، حجت الاسلام صادق اکبری اقدم، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، دکتر مهدیه محمدتقی‌زاده، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر رضا صابری، معاون توسعه و مدیریت منابع، دکتر علی آدمی، معاون آموزشی، دکتر مهدی واحدی، معاون دانشجویی و جمعی از استادان و مسئولان دانشگاه علامه طباطبائی به مناسبت میلاد باسعادت حضرت زهرا (س)  افتتاح شد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

آیا تغییر شخصیت برای انسان امکان پذیر است؟
بیماری کف دست یا دوپویترن چیست؟
نوشیدن آب کلید سلامت روان است
عواقب و بلایی که مقایسه کردن سر کودکان می‌آورد!
مشاغل مناسب افراد درونگرا کدامند؟
افراد مبتلا به اوتیسم درد را شدیدتر احساس می کنند!
عادات روزانه کارشناسان حوزه شادی
چرا نمی‌توانیم تمرکز کنیم؟
مزایا و معایب زندگی با خانواده همسر
اعتیاد تکنولوژیک؛ گزارشی پیرامون اعتیاد به تلفن همراه,
روان خود را با چه کسی خوب کنیم؟
آیا مادری‌کردن می‌تواند نوعی طغیان باشد؟
آنكه مدام از كمبودها و ناراستي هاي زندگي خويش سخن مي گويد دوست خوبي براي تو نخواهد بود .