دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - 6 Feb 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۱ بهمن ۱۴۰۱ / ۱۶:۵۷
کد مطلب: 61027
۰

موسیقی تاثیر مثبتی بر سلامت روان دانش آموزان دارد

موسیقی تاثیر مثبتی بر سلامت روان دانش آموزان دارد
محققان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی می گویند: ما می دانیم که پاندمی کووید ۱۹ آسیب های بسیاری را بر سلامت روان دانش آموزان وارد کرده است و گزارش های متعددی از کاهش یادگیری از زمان شروع همه گیری، وجود دارند. موسیقی، فعالیتی است که می تواند به دانش آموزان در توسعه مهارت ها و شایستگی ها، مدیریت احساسات و تقویت ارتباط با مدرسه و جامعه، کمک کند.

مطالعات قبلی محققان نشان داد: کودکانی که یک ساز موسیقی یاد می گیرند، عملکرد شناختی بهتری دارند. تحقیقات دیگر همچنین نشان داد که آموختن موسیقی، به افزایش اعتماد به نفس، بهبود خلاقیت، سلامت روان و ثبات عاطفی دانش آموزان کمک می کند.

در این مطالعه، ۱۲۰ دانش آموز از ۵۲ مدرسه راهنمایی در منطقه لس آنجلس، در نظرسنجی های آنلاین و ناشناسی شرکت کردند که شمال سوالاتی در حوزه های کلیدی رشد مثبت جوانان از جمله شایستگی و اعتماد به نفس بود.
تحقیقات گذشته نشان داد: نوجوانانی که از این ویژگی‌ ها برخوردار هستند، به احتمال زیاد کمک ‌های مثبتی به جامعه خواهند کرد و احتمال کمتری دارد که در آینده درگیر رفتارهای مخاطره ‌آمیز شوند.
پژوهشگران دریافتند: دانش آموزانی که آموزش موسیقی را از قبل از ۸ سالگی شروع کرده بودند، نسبت به آینده امیدوارتر بودند و دانش آموزان جوان تر که درحال یادگیری موسیقی بودند، در معیارهای کلیدی رشد مثبت جوانان، نمره بالاتری نسبت به سایر دانش آموزان کسب کردند.

محققان اظهار داشتند: یافته های ما نشان داده است که آموختن موسیقی تاثیر مثبتی بر سلامت روان دانش آموزان دارد؛ علاوه بر این، برنامه ‌هایی که در یادگیری موسیقی به دانش ‌آموزان کمک می ‌کنند، منجر به بهبود توانایی یادگیری و سلامت روانی جمعیت جوان می شوند.
یافته های تحقیقاتی در مجله  Frontiers In Psychologyمنتشر شده اند.
 
مرجع : سینا پرس
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

آیا تغییر شخصیت برای انسان امکان پذیر است؟
بیماری کف دست یا دوپویترن چیست؟
نوشیدن آب کلید سلامت روان است
عواقب و بلایی که مقایسه کردن سر کودکان می‌آورد!
مشاغل مناسب افراد درونگرا کدامند؟
افراد مبتلا به اوتیسم درد را شدیدتر احساس می کنند!
عادات روزانه کارشناسان حوزه شادی
چرا نمی‌توانیم تمرکز کنیم؟
مزایا و معایب زندگی با خانواده همسر
اعتیاد تکنولوژیک؛ گزارشی پیرامون اعتیاد به تلفن همراه,
روان خود را با چه کسی خوب کنیم؟
آیا مادری‌کردن می‌تواند نوعی طغیان باشد؟
کسانی که شما را دوست دارند حتی اگر هزار دلیل برای رفتن وجود داشته باشد هرگز رهایتان نخواهند کرد، آنها یک دلیل برای ماندن خواهند یافت.