کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

برای اعضای جدید هیأت علمی‌ شیوه‌های معلمی آموزش داده می‌شود

1 بهمن 1401 ساعت 22:03

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سعی می‌کنیم که کارگاه‌های آموزشی برای مهارت‌افزایی، شیوه‌های معلمی، تعلیم و تربیت و روانشناسی را برای افرادی که به تازگی به عنوان هیأت علمی جذب می‌شوند، بگذاریم تا بدانند که چه رسالت خطیری را بر عهده دارند.


به گزارش خبرگزاری رضوی، محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، در مورد ضوابط جذب هیأت علمی در دانشگاه‌ها گفت: ما باید بپذیریم که همه افرادی که به عنوان هیأت علمی جذب می‌شوند، ایرانی و هم‌وطن ما و از نخبگان کشور ما هستند.

وی افزود: مراحلی برای گزینش و استعلام از مراجع ذی‌ربط برای متقاضیان هیأت علمی وجود دارد که آن‌ها طبق قانون انجام می‌شود، البته ما در دور جدید سعی می‌کنیم که کارگاه‌های آموزشی برای مهارت‌افزایی اساتید، شیوه‌های معلمی، تعلیم و تربیت و روانشناسی را برای افراد جدید الاستخدام مدنظر قرار دهیم تا افرادی که جذب می‌شوند، بدانند که چه رسالت خطیری را بر عهده دارند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: در استعلاماتی که برای متقاضیان هیأت علمی صورت می‌گیرد، اگر مشکلی در پرونده آن‌ها وجود داشته باشد، قطعاً مشخص می‌شود و استعلام‌شان پاسخ مثبت نخواهد داشت؛ این‌ها موارد بسیار نادری است و اینطور نیست که زیاد باشد زیرا نخبگان ما همه دل‌بسته به نظام و انقلاب و شهدا هستند و معمولاً مشکلی از این نظر نداریم.


کد مطلب: 61031

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/61031/اعضای-جدید-هیأت-علمی-شیوه-های-معلمی-آموزش-داده-می-شود

میگنا
  https://www.migna.ir