دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - 6 Feb 2023
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱ / ۲۳:۱۰
کد مطلب: 61075
۱

جهت افزایش تاب آوری جامعه26 هزار مدرسه آماده می شوند

در راستای افزایش تاب آوری جامعه
جهت افزایش تاب آوری جامعه26 هزار مدرسه آماده می شوند
جهت افزایش تاب آوری جامعه 26 هزار مدرسه آماده می شوند سرپرست معاونت دانش آموزی هلال احمر از ۲۶ هزار مدرسه آماده در راستای افزایش تاب آوری جامعه، خبر داد و گفت: این سازمان اقدام به برگزاری دوره آموزشی ۷۴ ساعته با سرفصل‌های کمک‌های اولیه، آمادگی در مخاطرات و مهارت‌های پایه داوطلبی برای دانش آموزان می‌کند.
سمیه شیخ محمدی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا با اشاره به دیدارش با مدیرکل بخش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به اهمیت نقش آموزش و لزوم ارتقاء سطح مسئولیت‌پذیری اجتماعی در کشور، سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اقدام به برگزاری دوره آموزشی ۷۴ ساعته با سرفصل‌های کمک‌های اولیه، آمادگی در مخاطرات و مهارت‌های پایه داوطلبی برای دانش آموزان، می کند.
وی افزود: با توجه به اهمیت ورود دانش‌آموزان و معلمان در مباحث مسئولیت اجتماعی، برنامه‌ریزی‌های زیربنایی جهت تبیین مفاهیمی چون هویت‌یابی، ایثارگری، نوع‌دوستی، سخاوت و کمک به انسان‌ها، برای دانش‌آموزان و جوانان ضروری به نظر می‌رسد. بنابراین درصددیم تا در راس برنامه ها نسبت به اجرایی شدن فاز ابتدایی این طرح (آموزش فرهنگیان) اقدام شود.
سرپرست معاونت دانش آموزی هلال احمر تصریح کرد: در فاز ابتدایی طرح یاد شده قریب به ۱۴۶ هزار نفر از فرهنگیان شاغل در مقطع آموزشی متوسطه، اعم از معلمان و مدیران مدارس در دوره‌های آموزشی حضوری و برخط این سازمان شرکت خواهند کرد.
وی ابراز امیدواری کرد با اجرای این طرح و برپایی اردوهای راهیان پیشرفت ضمن ارتقاء سطح تاب‌آوری جوامع محلی بر اساس آمایش سرزمین، گامی موثر در جهت کاهش معضلات اجتماعی و معضلات ناشی از تغییرات اقلیمی برداشته باشیم.


 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

آیا تغییر شخصیت برای انسان امکان پذیر است؟
بیماری کف دست یا دوپویترن چیست؟
نوشیدن آب کلید سلامت روان است
عواقب و بلایی که مقایسه کردن سر کودکان می‌آورد!
مشاغل مناسب افراد درونگرا کدامند؟
افراد مبتلا به اوتیسم درد را شدیدتر احساس می کنند!
عادات روزانه کارشناسان حوزه شادی
چرا نمی‌توانیم تمرکز کنیم؟
مزایا و معایب زندگی با خانواده همسر
اعتیاد تکنولوژیک؛ گزارشی پیرامون اعتیاد به تلفن همراه,
روان خود را با چه کسی خوب کنیم؟
آیا مادری‌کردن می‌تواند نوعی طغیان باشد؟
هرگز با آدم نادان مجادله نكنيد، تماشاگران ممكن است نتوانند بين شما را تشخيص دهند