چهارشنبه ۹ فروردين ۱۴۰۲ - 29 Mar 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ / ۰۸:۰۸
کد مطلب: 61111
۰

یک درمان جدید برای فشارخون و اضطراب

یک درمان جدید برای فشارخون و اضطراب
بر اساس یک مطالعه جدید، وقت گذراندن در بیرون از منزل و بودن در طبیعت، جنگل، دریا و و هرآنچه که تداعی‌گر یک طبیعت زنده است، می‌تواند نیاز به داروهای اضطراب و دیگر داروها را کاهش دهد.

طبق مطالعه‌ای که اخیراً در مجله Occupational & Environmental Medicine منتشر شد، محققان دریافتند که بودن در طبیعت تا چهار مرتبه در هفته، نیاز به استفاده از داروهای سلامت روان را تا ۳۳ درصد کاهش می‌دهد.

این مطالعه نشان می‌دهد که گذراندن وقت در فضاهای سبز (شامل جنگل‌ها و باغ‌ها) و همچنین فضاهای آبی (شامل دریاها و رودخانه‌ها)، احتمال استفاده از قرص‌های فشار خون را تا ۳۶ درصد و داروهای آسم را تا ۲۶ درصد کم می‌کند.

حدود ۶۰۰۰ نفر از افرادی که در شهرهای بزرگ فنلاند زندگی می‌کنند، در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفتند و از آنها در مورد دسترسی و استفاده از فضاهای سبز و آبی (شامل پارک، باغ وحش، رودخانه و دریاچه) سؤال شد. همچنین پرسیده شد که از بودن در مناظر طبیعی لذت می‌برند یا خیر و [با در نظر گرفتن متغیرهایی نظیر آلودگی صوتی و محیطی] آیا در خارج از منزل ورزش می‌کنند؟ سپس از پاسخ دهندگان در مورد استفاده آنها از داروهای ضد اضطراب، آسم، افسردگی، فشار خون بالا و داروهای مربوط به بی‌خوابی سؤال شد.

این مطالعه می‌گوید که شش دقیقه ورزش با شدت بالا برای سلامت مغز حیاتی است. آن تورونن، محقق ارشد در مؤسسه سلامت فنلاند و یکی از نویسندگان این مطالعه، گفت: «تصور می‌شود زمانی که امکانِ بودن مداوم در طبیعت برای افراد فراهم باشد، تأثیر مثبت آن به مرور در زندگی مشاهده خواهد شد. باید در نظر داشت که فعالیت جسمی (تحرک و ورزش) در این شرایط نیز یک عامل کلیدی در ارتقای فواید طبیعت در زمینه سلامت است.»

در این بین شاید برخی از شواهد متناقض به نظر برسند، اما چیزی که به طور کلی در این بررسی مشخص شد این است که «بودن در محیط‌های طبیعی برای سلامت انسان مفید است.» نتایج کلی این مطالعه حاکی از این است که بازدیدهای مکرر از فضاهای سبزِ طبیعی یا مناظر آبی و دریایی، با استفاده کمتر از داروهای سلامت روان، ضد فشار خون و آسم در محیط‌های شهری مرتبط است.


منبع: خبرآنلاین
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

«اهمال‌کاری تحصیلی» و عوامل موثر بر بروز آن
این علائم نشان‌دهنده اختلال تغذیه است
چگونه از زندگی پس از بازنشستگی لذت ببریم؟
خودکشی می‌تواند در میان نوجوانان واگیر شود
از سندرم قلب تعطیلات چه می‌دانید؟
پیامدهای مخرب مقایسه کردن بر روح و روان کودکان
۴ تکنیک موثر در مواجهه با رفتار بد کودک
ویژگی‌های یک برنامه‌ریزی موفق چیست؟!
آیا ۶ ساعت خواب شبانه کافی است
درمان راه حل مدار اضطراب اجتماعی
تفاوت‌های اختلال دوقطبی و اختلال شخصیت مرزی
قاطعیت در تصمیم‌گیری و یا انعطاف پذیری؛ کدام راه‌حل بهتری است؟!
دو بیگانه همدرد، از دو خویشاوند بی‌درد یا ناهم‌درد، با هم خویشاوندترند… علی شريعتی