پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - 1 Jun 2023
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ / ۰۸:۳۸
کد مطلب: 61216
۰

نوشیدن قهوه، به حفظ فشار خون پایین کمک می کند

نوشیدن قهوه، به حفظ فشار خون پایین کمک می کند
نوشیدن قهوه، به حفظ فشار خون پایین کمک می کند. نتایج مطالعه جدیدی که توسط محققان دانشگاه بولونیا انجام شد نشان داده است، افرادی که دو یا سه فنجان قهوه در روز می نوشند، نسبت به افرادی که فقط یک فنجان قهوه می نوشند یا اصلاً قهوه مصرف نمی کنند، فشار خون پایین تری دارند.

پژوهشگران توضیح دادند: بر اساس یافته های به دست آمده، کسانی که به طور منظم قهوه می ‌نوشند، در مقایسه با افرادی که قهوه نمی نوشند، به طور قابل توجهی فشار خون مرکزی و محیطی پایین تری دارند. این داده‌ ها، نشان دهنده تأثیر مثبت قهوه بر کاهش خطرات قلبی عروقی هستند. با این حال، دقیقا مشخص نیست که این فواید ناشی از چه چیزی هستند و به نظر نمی ‌رسد که ارتباط مستقیمی با اثرات کافئین داشته باشند.
محققان افزودند: اثرات مثبت قهوه بر سلامتی انسان، در افرادی که قهوه بدون کافئین مصرف می‌ کردند نیز مشاهده شد. ما می دانیم که کافئین، فشار خون را افزایش می دهد، اما به نظر می رسد سایر اجزای زیست فعال موجود در قهوه، منجر به تعدیل سطح فشار خون می شوند.
برای بررسی این اثرات، دانشمندان، داده های ۷۲۰ مرد و ۷۸۳ زن را مورد مطالعه قرار دادند. سطوح فشار خون و عادات مصرف قهوه، برای هر فرد مقایسه شد.
محققان اظهار داشتند: ما مشاهده کردیم، فشار خون محیطی در افرادی که یک تا سه فنجان قهوه در روز مصرف می ‌کردند به طور قابل ‌توجهی کمتر از افرادی بود که قهوه نمی ‌نوشیدند. این اثرات درمورد فشار خون مرکزی، فشار وارد شده به دیواره آئورت، نیز تأیید شدند.
همه این نتایج، تاثیر مثبت قهوه در کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی را تایید می کنند.یافته های تحقیقاتی در مجله Nutrients منتشر شده اند.
 
مرجع : علم وفرهنگ
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
تعریف و طبقه بندی کودکان استثنایی
اعلام ضوابط کارورزی، برگزاری کارگاه و دوره‌های توانمندسازی روانشناسی
سخت است حرفت را نفهمند سخت تر این است که حرفت را اشتباهی بفهمند حالا میفهمم که خدا چه زجری میکشد وقتی این همه آدم حرفش را که نفهمیده اند هیچ اشتباهی هم فهمیده اند. دکترعلی شریعتی