چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ - 29 May 2024
تاریخ انتشار :
شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ / ۰۶:۲۷
کد مطلب: 61877
۳

کتاب قدرت کوچینگ مثبت

نرگس زمانی
کتاب قدرت کوچینگ مثبت
کتاب قدرت کوچینگ مثبت اثر «لی جی کولان و جولی دیویس» با ترجمه «محمدرضا مقدسی و نرگس زمانی» در ۱۶۵ صفحه و ۹ فصل منتشر و  در اختیار علاقه مندان به کوچینگ مثبت قرار گرفت
کتاب قدرت کوچینگ مثبت مدعی است که کوچینگ فقط سرمایه‌گذاری روی دیگران نیست، سرمایه‌گذاری روی خود شما هم است.
به گزارش میگنا نرگس زمانی روانشناس ُ‌ مترجم و نویسنده خانه تاب آوری ادامه میدهد : در فصل اول کتاب آمده است که: “طرز فکر شما گذشته شما را بارتاب می دهد حال شما را توصیف میکند و آینده شما را پیش بینی میکند.” کتاب “قدرت کوچینگ مثبت” ما را با مفهوم گسترده کوچینگ آشنا میکند .
کتاب قدرت کوچینگ مثبت یک‌ کتاب مدیریتی است و مدیریت تنها به معنای اداره یک کارخانه یا شرکت بزرگ و یا مدیریت در یک نهاد یا سازمان نیست بلکه مدیریت به معنای واقعی مدیریت خویشتن است و هر مدیریتی در درجه اول برای موفقیت نیاز به آگاهی و شناخت دارد.
شناخت نسبت به افکار ؛ احساسات ؛ ارزشها و اهداف خودمان باعث میشود که ما در ارتباط با دیگران بدور از هیجان بهترین تصمیم گیری و بهترین رفتار را داشته باشیم و بهترین نتیجه را نصیب خود و دیگران بکنیم.
در کتاب “قدرت کوچینگ مثبت”، “پدیده ماشین زرد ” را عنوان میکند در این پدیده یاد آوری می کند که ما با دستور دادن به ذهن خودمان میتوانیم قدرت تمایز را به ذهن بیاموزیم و ذهن ما آنچه را که ما بخواهیم پیدا میکند خواه نکات مثبت باشد و خواه نکات منفی.
افکار ما در واقع همچون دانه ها و بذرهایی هستند که با توجه کردن و در شرایط مناسب رشد کرده و گسترش پیدا میکنند. پس چه بهتر که با آگاهی و شناخت دانه ها و بذرهای مفید(افکار مثبت و سازنده) را پرورش دهیم . هنری فورد میگوید: “اگر فکر کنی میتوانی و یا اگر فکر کنی نمیتوانی در هر صورت همان می شود که فکر میکنی .” در واقع با این جمله این نکته را یاد آور می شود که تنها خالق و مالک افکار و رفتار شما، خودتان هستید و شمایید که کنترل گر و مجری احساسات و عملکرد خودتان هستید.
در فصلی دیگر ازین کتاب نویسنده جمله ای دارد با این مضمون که : ” آنچه شما را به اینجا رسانده الزاما شما را به آنجا نمیرساند.”
نویسنده با بیان این جمله تاکید دارد که یکی از مهمترین عوامل موفقیت ایجاد تغییر است تغییر در نوع تفکر و تغییر در نوع عملکرد و گاهی تغییر در مسیر حرکت میتواند راحت تر ما را به مقصد و هدفمان برساند. این تغییر در واقع همان انعطاف پذیری است و انعطاف پذیری ارتباط مستقیم و غیر قابل انکاری با “تاب آوری” دارد ختم کلام اینکه تاب آوری میتواند چارچوبی برای کوچینگ باشد
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

نوجوانی پل عبور از کودکی به بزرگسالی
این خوراکی خوشمزه شما را افسرده می‌کند
تاثیر میکروبیوم‌های روده بر تصمیم‌گیری اجتماعی
به خاطر توهین‌های همسرم اعتماد به نفس ندارم
نظریه ویگوتسکی به زبان ساده
۷ شبهه غیرواقعی درباره تعطیلی پنجشنبه ها و پاسخ صحیح به آن
سوگ بعد از سقط و غمی‌ بی‌پایان
نقش تمایز یافتگی در رضایت زناشویی
مشکلات بلوغ در پسران
پرتناقض‌ترین سن کودک کدام است؟
تاثیر مخرب تجربه آزار در دوران کودکی بر سلامت روان
اینفلوئنسرهای نوجوان چگونه بر کودکان تاثیر روانی می گذارند؟
برای اینکه دوستت داشته باشم و به تو احترام بگذارم، مجبور نیستم با تو هم عقیده باشم.