جمعه ۳۱ فروردين ۱۴۰۳ - 19 Apr 2024
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ / ۱۶:۳۳
کد مطلب: 61887
۲

اگر دیگر آرایش نکنید چه اتفاقی می افتد؟!

در ادامه می‌خواهیم ببینیم اگر دیگر آرایش نکنیم چه اتفاقی می‌افتد:
 
۱- دیگر وقتی آرایش ندارید مغزتان فکر نمی‌کند که یک غریبه هستید
 

 
تحقیقات نشان داده زنان در لحظات پیش از آرایش کردن شان احساس می‌کنند قرار است صورت کس دیگری را بسازند.
اما به محض آرایش کردن، احساس می‌کنند چهره‌ی تازه آرایش شده شان متعلق به خودشان است. این امر نشان می‌دهد که زن‌ها وقتی آرایش می‌کنند چهره‌ی آرایش شده شان را نماینده‌ی خود واقعی شان در روابط شان با دیگران می‌بینند.

۲- پوست مقاومت بیشتری در برابر آسیب‌های نور خورشید پیدا می‌کند
 
بعضی محصولات آرایشی حاوی موادی هستند که ممکن است پوست را خشک و پوسته پوسته کنند. مثلاً توصیه می‌شود رتینول را شب‌ها بزنید تا از خطرات آسیب‌های نور خورشید برای پوست جلوگیری شود. ماده‌ی دیگر هیدروکینون است که در سِرُم‌های صورت وجود دارد که رنگ پوست را یکدست‌تر می‌کنند. این ماده پوست را در برابر پرتو‌های فرابنفش مضر خورشید حساس‌تر می‌کند. اما وقتی آرایش نداشته باشید، به تنها چیزی که نیاز دارید یک محصول پوستی خوب دارای SPF است.


۳- بی زحمت و دردسر، کمتر از سن واقعی تان به نظر می‌رسید
 
اگر بدون آرایش از خانه بیرون بروید، شاید از شما بخواهند با ارائه‌ی مدرک سن تان را اثبات کنید یا شاید یاد دوران نوجوانی تان بیفتید، چون برای این شروع به آرایش کردید که از دوستان تان بزرگ‌تر به نظر برسید. پژوهشی می‌گوید آرایش زنان میانسال را جوان تر، اما سن زنان جوان را بیشتر نشان می‌دهد. به علاوه، آرایش کردن معمولاً برای آدم‌ها تداعی‌گر بزرگسالی است، به همین دلیل وقتی آرایش می‌کنیم دیگران ناخودآگاه فکر می‌کنند سن مان بیشتر از چیزی است که واقعاً هستیم.


۴- دیگر از عادی رفتار کردن ترسی ندارید و نگران خراب شدن آرایش تان نمی‌شوید
 
وقت‌هایی که هوای بیرون گرم است یا صرفاً طی روز فعالیت بدنی دارید، طبیعی است که زیاد عرق کنید. اگر صورت تان پوشیده از آرایش باشد، سخت می‌شود همه‌ی روز آرایش را مثل اولش نگه داشت. اما وقتی آرایش نداشته باشید، کار‌های طبیعی‌ای مثل پاک کردن عرق از ابرو دیگر برایتان یک چالش نیست و همیشه می‌توانید رفتاری عادی و طبیعی داشته باشید.

۵- دیگران بیشتر به شخصیت تان دقت می‌کنند تا چیزی که روی صورت تان دارید
 
بعضی زن‌ها می‌گویند وقت‌هایی که آرایش دارند رفتاری با آن‌ها می‌شود که با مواقعی که آرایش ندارند متفاوت است. به گفته‌ی آن ها، دیگران اغلب فکر می‌کنند زن خبیثی هستید یا می‌خواهید مرد زندگی شان را از چنگ شان درآورید و بعد از آنکه با شما آشنا شدند از شخصیت واقعی تان تعجب می‌کنند. پس اگر برایتان پیش آمده که وقت‌هایی که آرایش دارید نگاه متفاوتی به شما شده باشد، آرایش نکردن ممکن است به شما کمک کند جلوی این قضاوت‌ها از روی ظاهرتان را بگیرید.

۶- چهره‌ طبیعی تان به چشم دیگران دوستانه‌تر است
 
برخی محققان می‌گویند چهره‌ی بدون آرایش برای دیگران قابل اعتمادتر است تا چهره‌ای که نقابی از آرایش بر خود دارد؛ بنابراین برای جلب اعتماد دیگران و ایجاد روابط صمیمانه با آن ها، آرایش کردن بیشتر نقش دشمن دارد تا دوست.

۷- اعتماد به نفس تان افزایشی ماندگار خواهد داشت
 
روانشناسان می‌گویند آرایش قرصی جادویی برای افزایش اعتماد به نفس نیست. به خاطر آرایش نیست که احساس بهتری پیدا می‌کنیم، بلکه به این دلیل است که مطمئن هستیم به چشم دیگران جالب به نظر می‌رسیم. تنها کاری که آن همه مواد آرایشی انجام می‌دهد این است که به ما کمک می‌کند بیشتر احساس اعتماد به نفس کنیم، اما اثرش همیشگی نیست.

۸- حفظ سلامت پوست ساده‌تر و کم هزینه‌تر می‌شود
 
مواد آرایشی، چه ارزان و چه گران، منافذ پوست را مسدود می‌کنند؛ و اگر منافذ پوست مسدود شوند، ممکن است به مراقت‌های مختلفی برای پوست خود نیاز پیدا کنید که یکی از آن‌ها مراجعه به متخصص پوست است. اما وقتی آرایش کردن تان به حداقل برسد، پوست تان به مراقبت زیادی نیاز پیدا نمی‌کند و در اغلب موارد به چیزی بیشتر از آب و شوینده‌ی صورت نیاز ندارید. پس کم آرایش کردن نه تنها برای پوست تان، بلکه برای جیب تان هم مفید است، چون مجبور به استفاده از محصولات غیر جوش زا نمی‌شوید.


منبع: روزیاتو
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

پنج اقدامی که والدین باید در مواجهه با کودکان کابوس زده انجام دهند!
«آلیس در سرزمین عجایب»؛ اختلال روانی عجیب
سندروم مسأله با پدر / آسیب‌های بی‌مهری پدران به دختران
روانشناسی که دنیای سرمایه گذاری را ۱۸۰ درجه تغییر داد
چرا گاهی نمی‌توان بخشید و فراموش کرد؟!
مغز چطور خاطرات ماندگار می‌سازد؟
روانشناسی جمع‌آوری اشیا و یا کلکسیونر شدن
دربارۀ تاثیرات عجیب «ترس از پشیمانی»
چگونه با ذهن آگاهی حواس کودکان مان را جمع کنیم؟
تقاضا برای سلب اختیار تشخیص اختلال اسکیزوفرنی توسط روانشناسان بالینی!
چرا نباید برای جلب محبت یا عشق التماس کنیم؟
ویژگی‌های یک اردو مطالعاتی خوب چیست؟
هرگز با آدم نادان مجادله نكنيد، تماشاگران ممكن است نتوانند بين شما را تشخيص دهند