دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ - 29 May 2023
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۲ / ۰۷:۴۱
کد مطلب: 61888
۱

طبیعت و سلامت روانی کودکان

طبیعت و سلامت روانی کودکان
کودکانی که زمان بیشتری را در طبیعت می گذرانند، سطح استرس و افسردگی کمتری دارند. روزهای گرم سال از راه رسیده و رفته رفته مدارس در حال تعطیل شدن هستند. کارشناسان توصیه می کنند، در این روزهای بلند و آفتابی سال از فرصت استفاده کرده و فرزندان خود را بیشتر به پارک و طبیعت ببرید، زیرا این فعالیت ها برای سلامت کودکان مفید است.
آکادمی اطفال آمریکا در دستورالعمل جدید خود اعلام کرد: بازی در فضای باز برای سلامت جسم ، روان و کاهش استرس در کودکان مفید است.
دکتر مونیک جوانا سولیه بورک (Monique Jonae Soileau-Burke) متخصص اطفال در مریلند در رابطه با موضوع فوق گفت: چه هوا آفتابی باشد و چه برفی، بازی در بیرون از خانه برای کودکان از نظر جسمی و روحی خوب است. شواهد علمی به ما می گوید که بازی در فضای باز می تواند سلامتی را بهبود بخشد و از این گذشته، کودکان این نوع فعالیت را دوست دارند. ما خانواده ‌ها را تشویق می ‌کنیم تا برنامه ‌ریزی کنند تا فرزندانشان را برای تفریح  به طبیعت ببرند.
مطالعات انجام شده نشان می دهد: کودکانی که زمان بیشتری را در طبیعت می گذرانند، سطح استرس و افسردگی کمتری دارند.
متخصصین توصیه می کنند:کودکان را از نوزادی برای گردش به بیرون از خانه برده و برای نمونه با یک نوزاد، می توانید با کالسکه در میان درختان قدم بزنید. یک پتو روی کودکتان بیندازید و به وی اجازه دهید شرایط آب و هوا، آواز پرندگان، بوی جنگل و بافت‌های گیاهی را تجربه کند.
شما می توانید فرزندان بزرگتر خود را با دوچرخه به گردش در محیط اطراف خانه یا یک پارک محلی ببرید. هنگامی که کودک شما به اندازه کافی بزرگ شد که بتواند در فضای باز نیز ورزش کند، این فرصت را از وی دریغ نکرده زمانی را برای کشف و لذت بردن از طبیعت به وی اختصاص دهید.
به وی اجازه دهید، گروهی با دوستان خود ماجراجویی کند. این کار می تواند به ایجاد ارتباطات اجتماعی وی در آینده کمک کند.
در نهایت به یاد داشته باشید این فعالیت ها برای همه اعضای خانواده مفرح بوده و مزایای متعدد روحی و جسمی آن به مراتب بیش از چیزی است که تصور می کنید و از همه مهمتر برنامه ریزی برای گردش در یک پارک یا صرف شام خانوادگی در پارک نزدیک خانه، هزینه بسیار کمی داشته و می تواند سطح رضایت و شادی شما را از زندگی بیشتر کند.

 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
تعریف و طبقه بندی کودکان استثنایی
اعلام ضوابط کارورزی، برگزاری کارگاه و دوره‌های توانمندسازی روانشناسی
کلمات بیش از آنچه که شما تصور می کنید تاثیر گذارند. همیشه پیش از صحبت کردن فکر کنید.