سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ - 5 Dec 2023
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۴۰۲ / ۰۶:۳۷
کد مطلب: 62762
۰

ضریب تاثیر سوابق تحصیلی در پذیرش بدون آزمون چگونه اعمال می‌شود؟

به گزارش ایسنا، بر اساس مصوبات بیست و ششمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ با سوابق برای سال ۱۴۰۲ گزینش کدرشته محل های پذیرش صرفا تحصیلی و کدرشته محل های با آزمون به صورت یک جا انجام و در صورت احراز شرایط و ضوابط و نمره علمی لازم، یک کدرشته محل قبولی برای داوطلب اعلام می‌شود.
 
همه متقاضیان، چه داوطلبانی که در جلسه آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ حاضر بوده و چه غایب آزمون و یا افرادی که اصلا در آزمون فوق ثبت نام نکرده اند، این امکان را داشتند این کدرشته محل ها را انتخاب نمایند و شرایط مربوط به رشته ها (مانند علوم ورزشی و ...) یا دانشگاه هایی که لازم است داوطلب بعضی ویژگی های خاص برای تحصیل در آن را داشته باشد در دفترچه درج می شود و باید رعایت شود.

با توجه به اینکه دروس امتحانی داوطلبان دیپلمه با توجه به نوع دیپلم آنان (ریاضی، تجربی، انسانی، فنی و حرفه ای و ....) متفاوت است، چنانچه نوع دیپلم داوطلب با گروه تحصیلی کدرشته ای که متقاضی آن است، متفاوت باشد، درصد اعمال معدل کتبی متفاوت بوده و میزان تأثیر آن، بر اساس نوع دیپلم داوطلب و گروه مورد تقاضا است. داوطلبان در زمان انتخاب رشته مجاز بودند بدون توجه به نوع مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی، نسبت با سوابق تحصیلی مورد علاقه خود از تمامی گروه های به انتخاب کدرشته محل های صرفا تحصیلی اعم از علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی و همچنین گروه های هنر و زبانهای خارجی اقدام نمایند.

بر این اساس نحوه گزینش رشته های پذیرش صرفا تحصیلی با توجه به نوع مدرک دیپلم و همچنین رشته انتخابی صورت خواهد گرفت.

ضریب تاثیر معدل داوطلبان دارای دیپلم ریاضی فیزیک یا علوم تجربی برای پذیرش در مقاطع کاردانی و کارشناسی رشته های حسابداری، اقتصاد، روانشناسی، علوم ورزشی، مدیریت اموربانکی، مدیریت صنعتی، مدیریت مالی، مدیریت بازرگانی، مدیریت بیمه، مدیریت دولتی، مدیریت امورگمرکی، مدیریت فرهنگی هنری، مدیریت کسب و کارهای کوچک، مدیریت و بازرگانی دریایی، جهانگردی و هتلداری، علم اطلاعات ودانش شناسی، گردشگری، کاردانی امور بانکی، کاردانی بیمه، کاردانی امور دولتی و کاردانی امور مالی و مالیاتی گروه علوم انسانی ۱۰۰ می باشد.

برای مثال اگر داوطلب دارای دیپلم ادبیات و علوم انسانی باشد، می تواند از کدرشته محل های با سوابق تحصیلی رشته گیاه شناسی از گروه تحصیلی علوم تجربی، رشته پذیرش صرفا مهندسی برق از گروه تحصیلی علوم ریاضی و فنی، رشته زبان و ادبیات انگلیسی از گروه تحصیلی زبان های خارجی، رشته صنایع دستی از گروه تحصیلی هنر و رشته فقه و مبانی حقوق اسالمی از گروه تحصیلی علوم انسانی را انتخاب نماید.

 مطابق با مصوبه دومین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، در مدرک تحصیلی فارغ التحصیلان رشته‌های بدون آزمون، شیوه پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی درج نمی شود و مدرک فارغ التحصیلی این گونه پذیرفته شدگان مشابه داوطلبان پذیرفته شده با آزمون است.
 
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

فواید مشاوره روانشناسی
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
هیچوقت برای تبدیل شدن به کسی که میخواستین باشین دیر نیست... فقط کافیست اولین قدم را بردارید.