پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ - 28 Sep 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۸ شهريور ۱۴۰۲ / ۲۳:۱۷
کد مطلب: 62808
۵
با تدریس دکتر شقایق هاشمی شکفته

کارگاه هنردرمانی برگزارشد

جلسات هنر درمانی با توجه به شرایط به میتواند در قالب انفرادی و گروهی و یا خانوادگی برگزار شود
کارگاه هنردرمانی برگزارشد
کارگاه هنر درمانی با تدریس دکتر شقایق هاشمی شکفته برگزارشد. ساعاتی قبل کارگاه هنردرمانی با تدریس و تسهیلگری دکتر شقایق هاشمی شکفته  که در بخش مسپولیت های اجتماعی و فعالیت های دواطلبانه با هدف معرفی هنردرمانی بعنوان یکی از شاخه های درمانی تاثیر گذار و مهیج با اجرای چند تکنیک منتخب نقاشی-کولاژ و سفال در کلینیک نیک آرام تهران به کار خود پایان داد .

شرکت کنندگان در این دوره با اشتراک گذاری تجربیات شخصی ، برون ریزی و تعامل ، به تبادل بیشتر و بالطبع تاثیر گذاری بیشتر و روشن تر شدن مسیر هنردرمانی شدند. امید است برگزاری اسن قبیل کارگاهها به شناخت تاثیرات مثبت شاخه های هنری و‌ خاصیت درمانی آنها (چه بصورت جلسات فردی و چه گروهی ) شود.

بنابر نظرات بزرگان و آنچه در ادبیات تحقیق آمده است هنر درمانی را میتوان انجام فعالیت‌های خلاق با استفاده از مواد و روش‌های (هنری - دیداری -شنیداری) نامید و بر همین اساس هنر درمانگر به کسی گفته میشود که با شناخت و تسلط بر ابعاد مختلف روانشناسی و هنر به تنهایی یا در کنار تیم درمان تلاش کند با استفاده از فضا و ظرفیت های هنری روند درمان و تراپی را به نتیجه مطلوب برساند.

جلسات هنر درمانی با توجه به شرایط به  میتواند در قالب انفرادی و گروهی و یا خانوادگی برگزار شود بنا بر همین گزارش از میگنا هنر درمانی گروهی میتواند ترکیبی کارساز و موثر و تجربه ای بی نظیر باشد مشروط به اینکه هنر درمانگر با اصول و مبانی گروه درمانی و تسهیلگری هنر و هنر درمانی بویژه هنر درمانی انتزاعی آشنا باشد.

هنر انتزاعی همان هنر غیرواقع گراست هنر انتزاعی هم حد و مرزی ندارد و درگیر اصول و قوانین مشخصی نیست و بر همین اساس هنردرمانی انتزاعی شکلی از درمان کل نگر بشمار می آید که میتواند در فضای خلاقانه ای در خدمت روان درمانی باشد.

دکتر شقایق هاشمی شکفته مترجم و نویسنده در میگنا است و از ایشان همچنین کتابهای هنر درمانی انتزاعی و هنر درمانی و مراقبت در سرطان و هنر برای تاب آوری منتشر شده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
هرگز با آدم نادان مجادله نكنيد، تماشاگران ممكن است نتوانند بين شما را تشخيص دهند