کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

عرضه قلیان و مواد دخانی در کافی شاپ‌ها و قهوه خانه‌ها ممنوع است

25 شهريور 1402 ساعت 21:12

رئیس مرکز بهداشت بویراحمد در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکیدکرد که با قلیان کشان کافی شاپ ها و قهوه خانه ها در این استان برخورد قاطع قانونی صورت می‌گیرد.


به گزارش ایلنا از یاسوج، «بهنام نیازی» در نشست رسانه‌ای با اشاره به برخی مشکلات و معضلات ایجاد شده جسمی و روانی جامعه از افزایش مصرف قلیان در کافی شاپ‌ها و قهوه خانه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهارداشت: عرضه قلیان و مواد دخانی در کافی شاپ‌ها و قهوه خانه‌ها ممنوع است و با متخلفان برخورد قاطع قانونی می‌شود.

وی با بیان اینکه محیط‌های این قهوه خانه‌ها و کافی شاپ‌ها برای سلامت مردم مشکل ایجاد می‌کند به گونه‌ای در این محیط‌های بسته امکان انتقال بیماری بیشتر است، خاطرنشان کرد: در شش ماه گذشته ۳۷ قهوه خانه در این شهرستان به دلیل رعایت نکردن مسائل بهداشتی و همکاری و دستور قضایی پلمب و ۲۰۰ مورد هم به تعزیرات معرفی شده است.

رئیس مرکز بهداشت بویراحمد در استان کهگیلویه و بویراحمد از جمع آوی و امحاء ۹۸۳ قلیان در سطح این شهرستان در شش ماه اول امسال خبردادو یادآورشد: استفاده از سر قلیان‌های یکسان و رعایت نکردن بهداشت، سبب بیماری‌های مختلف می‌شود که می‌طلبد خانواده‌ها آمد و شد فرزاندشان را بهتر کنترل کنند.

نیازی گفت: نظارت بر کافی شاپ‌ها، قهوه خانه‌ها و قلیان سراها در دستور کار این مرکز قرار دارد و اکنون ۳۵۰ کافه در شهرستان بویراحمد در حال فعالیت است.


کد مطلب: 62876

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/62876/عرضه-قلیان-مواد-دخانی-کافی-شاپ-ها-قهوه-خانه-ها-ممنوع

میگنا
  https://www.migna.ir