پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ - 28 Sep 2023
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ / ۱۰:۳۹
کد مطلب: 62893
۰

کتاب روان درمانی مثبت منتشر شد

کتاب روان درمانی مثبت منتشر شد
روان درمانی مثبت در دو جلد یکی روان درمانی مثبت: کتاب راهنمای درمانگران و دیگری روان درمانی مثبت: کتاب کار (ویژه درمان جویان و مراجعان ) در اختیار علاقه مندان قرار گرفت.
کتاب روان درمانی مثبت، حاوی جلسات چهارده گانه درمانی با ساختاری منسجم است این کتاب اثر بی بدیل طیب رشید و  مارتین سیلگمن است که با ترجمه دکتر شهریار شهیدی / سید پیمان رحیمی نژاد/ دکتر نغمه تقوی / دکتر فرید براتی سده / دکتر مرجان حسنی راد و دکترهامایاک آوادیس یانس ترجمه و انتشارات رشد آن را منتشر کرده است.

اکنون بیش از دو دهه از شروع جنبش روان شناسی مثبت می گذرد و ما در آستانه سومین دهه تاسیس این شاخه از روان شناسی هستیم.
در این سی سال، صدها کتاب و مقاله درباره زوایا و جنبه های مختلف روان شناسی مثبت نگاشته شده و برای افزایش به باشی و سرزندگی بسته های مختلف کاربردی اجرا شده است.

سردمدارن روان شناسی مثبت از همان آغاز به کارآیی روانشناسی مثبت به منزله رویکردی درمانی اشاره کرده اند و علاوه بر مقاله های متعدد پژوهشی که در آن ها تدابیر و اقدامات درمانی مبتنی بر روان شناسی مثبت را بررسی و مطالعه آزمایشی کرده اند، بسته های درمانی ویژه ای هم تدارک دیده اند که محتوا و هدف اصلی روان درمانی مثبت را شکل می دهند.

این بستر درمانی توسط موسسان روان شناسی مثبت در قالب کتابی با همین نام روان درمانی مثبت و در دو جلد یکی روان درمانی مثبت: کتاب راهنمای درمانگران و دیگری روان درمانی مثبت: کتاب کار (ویژه درمان جویان و مراجعان تدوین شده است.

کتاب روان درمانی مثبت، حاوی جلسات چهارده گانه درمانی با ساختاری منسجم است. در این دو کتاب برای هر جلسه علاوه بر کاربرگ های مرتبط برای درمانگران و درمانجویان، توصیه های لازم به درمانگران برای توجه به جنبه های فرهنگی و اختصاصات اجتماعی به نحوی مناسب جهت استفاده علاقه مندان به روانشناسی مثبت و درمانگران و کادرمتخصص ارائه شده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
آنكه مدام از كمبودها و ناراستي هاي زندگي خويش سخن مي گويد دوست خوبي براي تو نخواهد بود .