جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ - 1 Dec 2023
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ / ۱۸:۳۴
کد مطلب: 62976
۰

سن امید به زندگی به ۷۵ سال رسید

سن امید به زندگی در کشور به ۷۵ سال رسیده است
سن امید به زندگی به ۷۵ سال رسید
رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی از نهایی شدن «سند جامع مدیریت خطر حوادث و سوانح در نظام سلامت»، «سند مداخلات ویژه سلامت و ایمنی ترافیک» و «سند تغییر اقلیم و اثرات آن بر سلامت» خبر داد.
محمد اسماعیل مطلق در جلسه حوادث ترافیکی و تروما، گفت: در زمینه حوادث ترافیکی و تروما باید سند جامعی داشته باشیم تا بتوانیم از این حوادث پیشگیری کنیم.

وی با بیان این که سن امید به زندگی در کشور به ۷۵ سال رسیده است، افزود: باید تمام سازمان‌ها و وزارتخانه‌های مرتبط با سلامت برای افزایش کیفیت سلامت در جامعه تلاش کنند و در حوزه سلامت باید کیفیت در اولویت باشد. رئیس‌جمهوری نیز نگاه ویژه‌ای به حوزه سلامت دارد و در بیشتر جلسات به کیفیت سلامت مردم و افزایش امید به زندگی مردم تاکید کرده است.

رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور با بیان این که مصوباتی را در شانزدهمین جلسه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی در زمینه ارائه خدمات اورژانس داشته‌ایم، گفت: سند جامع مدیریت خطر حوادث و سوانح در نظام سلامت، سند مداخلات ویژه سلامت و ایمنی ترافیک و همچنین سند تغییر اقلیم و اثرات آن بر سلامت از جمله اسنادی هستند که در مراحل بررسی و نهایی شدن هستند.

وی ادامه داد: در سال های اخیر، مرگ ناشی از حوادث ترافیکی بین ۱۷ تا ۲۰ هزار مرگ در سال بوده است و نرخ مرگ ناشی از حوادث ترافیکی حدود ۲۰ در ۱۰۰ هزار نفر است.

مطلق گفت: بر اساس برآورد‌های اولیه مستخرج از کوهورت سلامت و ایمنی ترافیک پرشین، حدود ۹ درصد از مصدومیت‌های بستری در بیمارستان‌های با بخش تخصصی تروما، مبتلا به ناتوانی شدید بر اساس تعریف سازمان بهداشت جهانی می‌شوند که بخش قابل توجهی از این ناتوانی‌ها دائمی می‌شود، همچنین طبق برآورد‌ها سالانه حداقل ۱۷ هزار نفر به دلیل حوادث ترافیکی دچار اختلال استرس پس از تروما می‌شوند.

وی اضافه کرد: علی‌رغم انتظار روند کاهشی بر اساس برنامه‌های کشوری، آمار مرگ ناشی از حوادث ترافیکی نسبت به سال قبل ۱۶ درصد افزایش داشته است و در چهار ماه سال‌جاری افزایش ۱۰ درصدی را نسبت به سال گذشته داشته‌ایم.

در این جلسه نمایندگان سازمان‌ها و وزارتخانه‌های مرتبط با حوزه سلامت پیشنهاداتی را برای بررسی و تدوین در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی مطرح کردند.
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
جزئیات برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
سلامتي هميشه با دارو بدست نمياد بيشتر اوقات از آرامش خيال آرامش قلب و روح مياد سلامتي با خنده و عشق مياد