جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ - 1 Dec 2023
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ / ۰۶:۰۹
کد مطلب: 63027
۲
معرفی کتاب

چنگار روابط زناشویی

زهرا محبوبی نیه
چنگار روابط زناشویی
کتاب چنگار روابط زناشویی، تنوع طلبی جنسی به قلم دکتر زهرا محبوبی نیه و توسط انتشارات مانیان چاپ و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است این کتاب به مساله خیانت به عنوان مهم‌ترین عامل تهدیدکننده روابط زناشویی می‌پردازد. پررنگ بودن مقوله «ضرورت مشاوره قبل از ازدواج» و نقش اساسی و پایه‌ای آن، در ازدواج و تشکیل خانواده و تولید نسل از مباحث مهم و اساسی این کتاب است.
مخاطب این نگارش، شامل افراد از دوران ابتدایی جوانی و قبل ازدواج، حین ازدواج و بعد از ازدواج، عموم افراد جامعه، روان‌شناسان و مشاورین خانواده می‌باشند.
به گزارش میگنا رسانه سلامت روان ایران دختر و پسری که تصمیم دارند با همدیگر سالیان سال زیر یک سقف زندگی کنند و هم‌پیمان شوند، از هر نظر بایستی مناسب یکدیگر باشند تا موارد این‌چنینی سد راه خوشبختی آنان نگردد و هنگامی‌که تصمیم به تولید‌نسل هم دارند شرایط فرزند‌آوری از بدو ایجاد نطفه، شرایطی بسیار مناسب از نظر جسمی و خصوصاً وضعیت روانی باشد تا به جنین آسیب وارد نگردد. بعنوان مثال؛ یکی از موارد بسیار مهم در حوزه روان استرس  است که اثرات نامطلوبی بر روی جنین می‌گذارد.
اینجاست که این شعر بسیار مصداق پیدا می‌کند.
چون گذارد خشت اول بر زمین  معمار کج *** گر رساند بر فلک، باشد همان دیوار کج
پیش‌بینی و پیشگیری از آسیب، نقش روان‌شناس سلامت را بیانگر می‌باشد و نویسنده اثر را به‌عنوان متخصص در حیطه سلامت روان مجاب دانسته و به نگارش آن اقدام نموده است.
کتاب شامل دو‌ بخش و دوازده فصل است که‌ بخش نخست به بیان مفاهیم، توضیحات، پیامد‌ها و آسیب‌ها و علل احتمالی بوجود آمدن مشکلات زناشویی زوجین خصوصاً «تنوع‌طلبی، خیانت و دلزدگی» می‌پردازد و بخش دوم اشاره به برخی راهکارها، تغییرات و درمان‌های روان‌شناختی دارد.

در این کتاب تلاش شده که به‌طور مختصر ابعاد متعددی از مسائل و مشکلات در این حیطه مورد بررسی قرار گیرد و افراد با مطالعه این کتاب تا حد زیادی برمشکلاتشان فائق آیند، یا اینکه آگاهی و دانش لازم را جهت رفع و حل و فصل آن کسب نمایند. خوانندگان این کتاب، نخست باید به هویت اصلی مسائل زناشویی خود پی ببرند و آنگاه خط ‌مشی مناسبی برای برخورد با آن بیابند. همچنین، قابل ذکر است در نگارش این کتاب از مطالب، مقالات و کتب معتبر و علمی بهره گرفته شده است.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
جزئیات برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
زندگی آنقدر ابدی نیست که هر روز بتوان مهربان بودن را به فردا موکول کرد