يکشنبه ۶ فروردين ۱۴۰۲ - 26 Mar 2023
تاریخ انتشار :
جمعه ۴ آذر ۱۳۹۰ / ۰۷:۴۴
کد مطلب: 6313
۰

مسئولان برای سلامت روان مردم هزینه نمی‌کنند

متأسفانه روزانه به خیل جمعیت بیکاران و مبتلایان به اختلالات روانی افزوده می‌شود و متأسفانه دولت برای سلامت روان مردم هزینه نمی‌کنند.
رئیس مرکز تحقیقات روانپزشکی بیمارستان روزبه گفت: متأسفانه روزانه به خیل جمعیت بیکاران و مبتلایان به اختلالات روانی افزوده می‌شود و متأسفانه دولت برای سلامت روان مردم هزینه نمی‌کنند. به گزارش فارس، محمدرضا محمدی در همایش دانش‌آموختگان روانپزشکی بیمارستان روزبه اظهار داشت: یک سوم فارغ‌التحصیلان روانپزشکی کشور مربوط به بیمارستان روزبه هستند. تعداد داوطلبان روانپزشکی کودک از 40 نفر به 2 نفر رسیده است وی با اشاره به مشکلات روانپزشکی در کشور خاطر نشان کرد: متأسفانه دولت‌ها طی سالهای اخیر به حوزه روانپزشکی کمک خاصی نکرده‌اند البته 2- 3 سالی می‌شود که این کمک‌ها بهتر شده است. وی افزود: یکی از نکات تأسف‌برانگیز این است که سال 1335، 40 نفر داوطلب متخصص روانپزشکی کودکان و نوجوانان داشتیم که در حال حاضر فقط 2 نفر متقاضی این رشته وجود دارد. محمدی یادآور شد: سردرگمی در مسیر، مشکلات دارویی، اقتصاد پایین رشته، شق شقه شدن شاخه‌های روانپزشکی موجب ایجاد مشکلات روان در سطح جامعه شده است. سقوط درآمد در رشته روانپزشکی/ عدم تمایل به این رشته وی اضافه کرد: سقوط درآمد در رشته روانپزشکی موجب عدم تمایل دانشجویان به انتخاب این رشته می‌شود. دولت برای سلامت روان هزینه نمی‌کند محمدی گفت: متأسفانه روزانه به خیل جمعیت بیکاران و مبتلایان به اختلالات روانی افزوده می‌شود و متأسفانه دولت برای سلامت روان مردم هزینه نمی‌کنند. رئیس مرکز تحقیقات روانپزشکی بیمارستان روزبه تصریح کرد: با ادامه روند موجود طولی نمی‌کشد که همان بلایی که بر سر متخصصان روانپزشکی کودک و نوجوان آمد بر سر روانپزشکی نیز می‌آید و اگر این مشکلات را حل نکنیم اثر سنگین و جبران‌ناپذیری بر بهداشت روان مردم خواهد گذاشت.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چگونه از زندگی پس از بازنشستگی لذت ببریم؟
خودکشی می‌تواند در میان نوجوانان واگیر شود
از سندرم قلب تعطیلات چه می‌دانید؟
پیامدهای مخرب مقایسه کردن بر روح و روان کودکان
۴ تکنیک موثر در مواجهه با رفتار بد کودک
ویژگی‌های یک برنامه‌ریزی موفق چیست؟!
آیا ۶ ساعت خواب شبانه کافی است
درمان راه حل مدار اضطراب اجتماعی
تفاوت‌های اختلال دوقطبی و اختلال شخصیت مرزی
قاطعیت در تصمیم‌گیری و یا انعطاف پذیری؛ کدام راه‌حل بهتری است؟!
معیارهایی برای انتخاب یک مرکز مشاوره روا‌‌نشناسی ایده‌آل!
چه چیزی ما را در زندگی بیشتر شاد می‌کند؟/ نتایج تحقیقات را بخوانید
سخن گفتن با خدا مانند صحبت کردن با یک دوست پشت تلفن است... ممکن است او را در طرف دیگر نبینیم، اما می دانیم که دارد گوش می دهد...