دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ - 4 Dec 2023
تاریخ انتشار :
جمعه ۱۲ آبان ۱۴۰۲ / ۱۸:۵۷
کد مطلب: 63304
۰
۱

نحوه برگزاری امتحان و گزینش نهایی کارشناسی ارشد مشخص شد

نحوه برگزاری امتحان و گزینش نهایی کارشناسی ارشد مشخص شد
ثبت نام برای آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۳ تا سیزدهم آبان ماه ادامه دارد و آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ در صبح و عصر روز جمعه چهارم اسفندماه برگزار می‌شود.

سطح سؤالات امتحانات اختصاصی حسب مورد در حد دانش و تجربیات فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی هر رشته مطابق فهرست برنامه‌های مصوب شورای عالی برنامه‌ریزی است.

برای آن دسته از مجموعه‌های امتحانی که دارای آزمون تشریحی یا آزمون عملی در برخی از دروس هستند، آزمون در دو مرحله برگزار می‌شود، در این مجموعه‌ها منحصراً متقاضیانی که در آزمون تستی رشته مربوط شرکت و با توجه به حد نصاب نمره علمی مجاز به انتخاب رشته هستند، حق شرکت در جلسه آزمون مرحله دوم دروس مربوط به مجموعه امتحانی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خواهند داشت.

وضعیت برگزاری یا عدم برگزاری آزمون عملی در برخی از مجموعه‌های دارای آزمون عملی با توجه به ظرفیت پذیرش و نوع موسسات پذیرنده دانشجو در دفترچه شماره ۲ انتخاب رشته اطلاع‌رسانی می‌شود.

کارنامه همه متقاضیان بر اساس برنامه زمانی از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود. تمام متقاضیانی که مجاز به انتخاب رشته هستند، می‌توانند برای پذیرش در رشته‌محل‌های دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی نسبت به انتخاب رشته در مهلت مقرر و بر اساس جدول راهنما اقدام کنند.

نحوه گزینش نهایی نیز به این صورت است که در هر یک از مجموعه‌های امتحانی از بین متقاضیانی که حد نصاب نمره علمی لازم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بر اساس مواد آزمون احراز کرده باشند، با توجه به ضوابط انجام می‌شود.

برای فارغ‌التحصیلان رتبه اول مقطع کارشناسی حداکثر معادل ۱۰ درصد ظرفیت در هر کدرشته محل تحصیل مقطع بالاتر بر اساس اولویت نمره و انتخاب رشته اختصاص داده می‌شود.

گزینش نهایی بر اساس نمره کل حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل مقطع کارشناسی انجام می‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

Iran, Islamic Republic of
دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره‌های روزانه و غیرروزانه کارشناسی ارشد ناپیوسته به شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه برای برادران، می‌توانند بدون انصراف از تحصیل و در صورت داشتن سایر شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنما در آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ ثبت‌نام و شرکت کنند.

البته این متقاضیان پس از اعلام نتایج نهایی در صورت قبولی باید انصراف قطعی از رشته قبلی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به دانشگاه جدید محل تحصیل ارائه دهند.
فواید مشاوره روانشناسی
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
اندكي غرور به آدم كمك مي كند كه فاصله اش را حفظ كند. آلبر كامو