دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ - 4 Dec 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۲ / ۰۵:۴۹
کد مطلب: 63363
۳

نقش تمرین ذهنی در موفقیت ورزشی چگونه توصیف میشود ؟

دکتر بهروز شهسواری
نقش تمرین ذهنی در موفقیت ورزشی چگونه توصیف میشود ؟
تمرینات دهنی عبارتست از تکرار وتمرین یک مهارت حرکتی یا ورزشی بدنی که به قصد یادگیری و یا تکمیل آن در تکنیک انجام میشود تمرینات ذهنی میتواند تمامی حواس و تصویری سازی ذهنی را شامل شود.
استفاده از علوم شناختی و روانشناختی و روانشناسی یادگیری در این مسیر از الزامات است به عبارت دیگر به کار بردن تکنیک های روانشناختی در مسیر افزایش و بهبود عملکرد ورزشی را آموزش ذهنی میگویند تمرینات ذهنی می تواند در سرنوشت ورزشی تان نقش تعیین کننده ایی داشته باشد.
بنا بر همین گزارش از میگنا دکتر بهروز شهسواری در ادامه این مطلب اضافه میکند که این روش یکی از مهم ترین و پر کاربردترین روش های علمی دنیاست و به همین دلیل تمامی قهرمانان بزرگ دنیا  برای بالا بردن عملکرد خودشان در تمرینات و مسابقات مورد استفاده قرار می دهند.
که ما هرگز نمی توانیم اهمیت و نقش کلیدی و مهم ؛ این روش را نادیده بگیریم ؛ که سهم بسزایی در موفقیت آنان رقم می زند و ما امروزه آنها را به عنوان ورزشکاران بزرگ و قهرمانان مشهور می شناسیم.
جالب است بدانید که بسیاری از ورزشکاران بزرگ دنیا با استعداد نیستند.
طبق تحقیقات به عمل آمده درکشور بریتانیا (انگستان) استعداد ذاتی به تنهایی نمی تواند تعیین کننده موفقیت باشد؛ و نکته قابل توجه درتحقیقات این است که آنها بر این باورند که سخت تلاش کردن و پشتکار نمی تواند موفقیت های بزرگ در عرصه های جهانی را رقم زند؛ بلکه تنها راه موفقیت های بزرگ را در سخت تلاش کردن های خاص وبا بهرگیری از علم روز دنیا می دانند؛ که مسلما می تواند تاثیرات فراوانی  در کسب نتایج داشته باشد.(که امروزه در جوامع ورزشی کشورعزیزمان بسیار مورد بحث واقع می شود که آن را امکانات می نامند)
اینک پس از یادگیری این روش بی نظیر و به کارگیری آن در تمرینات و مسابقات پیشرفت قابل توجهی را تجربه خواهید کرد و دیدگاه تان نسبت به تمرینات گذشته بسیار متفاوت تر خواهد شد و به این باور خواهید رسید که استفاده از علم روز دنیا چقدر در موفقیت های شما نقش مهمی را ایفا می نماید.
تصویر سازی ذهنی یا تجسم ؛ ابزاری قدرتمند که یکی از ارکان اصلی و جدایی ناپذیر از ورزش حرفه ای جهان می توان نام برد و طبق نظر دانشمندان روانشناسی ورزش یکی از مهم ترین کشفیات قرن بیستم به شمار می رود.
اگر بخواهیم به زبان ساده تر تصویرسازی ذهنی یا تجسم را توصیف نماییم می توان آن را به معنای دیدن هدفی پیش روی خود و یا تصور خود در موقعیتی و یا شرایطی ذهن مان دانست؛ و بعبارتی دیگر این که واقعیت خود را در آینده تعریف کنیم و اثری از آن ایجاد نماییم و نقشه ای از موقعیتی که قرار است به آن برسیم را در ذهن خود تجسم کنیم که می تواند بسیارتاثیرگذارباشد.
دانشمندان علوم اعصاب شناسی به این  نتیجه رسیدند که زمانی که ما تجسم می کنیم در واقع همان بخشی از مغزمان استفاده می کند که انگار در واقعیت انجام می شود؛ وهیچ فرقی با زمانی شما در حال انجام کاری هستند ندارد و بسیارقدرتمند تر است زمانی که شما حواس پنج گانه خود را درگیر می نماییم همانند دیدن؛ شنیدن؛ لمس کردن؛بوییدن و چشیدن که به مراتب تاثیرگذاربیشتری خواهد داشت.
امیدوارم که این مطالب برایتان مفید واقع شود و با استفاده از این روش علمی موفقیت های بیشماری بدست بیاورید
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

فواید مشاوره روانشناسی
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
موفقیت هایی که نصیب افراد صبور می شود،همان فرصت هایی است که توسط افراد عجوا رها می شود