يکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ - 25 Feb 2024
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۲ / ۱۰:۲۴
کد مطلب: 63839
۰
۱
دانشگاه های پیام نور کشور بازآرایی خواهند شد

واگذاری دانشگاه پیام نور به یکی از سه دانشگاه‌های دولتی

واگذاری دانشگاه پیام نور به یکی از سه دانشگاه‌های دولتی
محمدعلی زلفی گل وزیر علوم از برنامه وزارت علوم به تشریح ماموریت شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص ساماندهی دانشگاه پیام نور پرداخت و گفت: این شورا طرح ساماندهی و آمایش آموزش عالی را قبلا مصوب کرده بود و بر اساس آن وزارتخانه‌های متولی آموزش پژوهش باید خواسته‌های این مصوبه را اجرا کنند.
 
وی در ادامه تصریح کرد: در راستای طرح فوق یکی از دانشگاه‌ها که باید ساماندهی شود، دانشگاه پیام نور است که خوشبختانه در این زمینه اتفاقات خوبی افتاده است؛ به طوریکه طی توافقات صورت گرفته و موافقت مسئولان محلی در برخی از شهرها دانشگاه پیام نور به دانشگاه دولتی آن شهر، آموزشگاه فنی و حرفه ای و یا بعضا به دانشگاه فرهنگیان اختصاص داده شده است و بسیاری از کارکنان و اعضای هیات علمی آن به سایر دانشگاه ها منتقل شدند.

وزیر علوم تاکید کرد: باید بپذیریم که دانشگاه پیام نور از افتخارات جمهوری اسلامی ایران است که در خدمت قشر کم برخوردار در کشور بوده و عده زیادی توانستند در این دانشگاه تحصیل کنند. بسیاری از دانش آموختگان دانشگاه پیام نور جزو موفق ترین هستند؛ چرا که آزمون های این دانشگاه از استاندارد لازم برخوردار است. ما سعی می کنیم با همکاری خانواده این دانشگاه طرح آمایش آموزش عالی را در این دانشگاه پیگیری کنیم؛ به گونه ای که زمینه استفاده حداکثری اعضای هیات علمی و یاوران علمی محقق شود.

زلفی گل در پایان خاطرنشان کرد: بنابراین دانشگاه های پیام نور کشور بازآرایی خواهند شد؛ به این معنی برخی از این دانشگاه ها در شهرستان هایی که به تعداد کافی دانشجو ندارند به دانشگاه فرهنگیان ملحق می‌شوند و امکاناتشان در اختیار آنها قرار می‌گیرد و برخی نیز به دانشگاه فنی و حرفه ای و در نهایت برخی نیز به دانشگاه های دولتی آن شهر منتقل خواهند شد. اما دانشگاه هایی که تعداد دانشحویان کافی دارند به کارخود ادامه می دهند.

در جلسه هفته گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم موظف شد طرح ساماندهی دانشگاه پیام‌نور را مبتنی بر اساسنامه مصوب این دانشگاه ظرف یک ماه تهیه و به ستاد علم، فناوری و نوآوری ارائه کند.

رجبعلی برزویی، دبیر شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در این جلسه بیان کرد: در خصوص دانشگاه پیام نور مقرر شد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طرح ساماندهی دانشگاه پیام‌نور را مبتنی بر اساسنامه مصوب این دانشگاه در جلسات ۹۹ و ۱۰۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ ۱۳۶۷/۰۹/۰۱ و ۱۳۶۷/۰۹/۰۸ ظرف مدت یک‌ماه تهیه و به ستاد علم، فناوری و نوآوری ارائه کند و در صورت نیاز به اصلاح اساسنامه تغییرات مورد نظر را جهت نهایی‌سازی و تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی به این ستاد پیشنهاد کند.


منبع : ایسنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

عادل
Iran, Islamic Republic of
هر چند میدونم وب سایتهای اینچنینی حرف حق رو نمایش نمیدن اما می نویسم که حداقل خودشون آگاه بشن ...اول اینکه اصلا چرا باید پیام نور به دانشگاههای دولتی و بالاخص فرهنگیان ادغام بشه واقعا اینطور بشه جایگاه دانشگاه مهمی مثل فرهنگیان تنزل پیدا میکنه دوم اینکه دانشکاه پیام نور نیمه دولتی نه دولتی... سوم اینکه اگه کسی واقعا استعداد تحصیل داشته باشه وارد دانشگاه سطح یک و دو دولتی میشه نه پیام نور ...چهارم اینکه علم و تخصص واقعی با حضور منظم و مستمر در فرایند تدریس حاصل میشه حضوری با تاکید بر بحث و گفتگو و پژوهش و کارعملی و ارزیابی نظامند و اینطور دانشجو میتونه به مراحل بالای حیطه شناختی و عاطفی و روانی حرکتی برسه در حالی که سیستم پیام نور این ویژگی ها رو نداره و دانش در حد حفظ و یادآوری موقت ارائه میده سالیان سال دانشکاه پیام نور بودم و کاملا آگاهم منفعت برای عده ای به قیمت کم ارزش شدن علم و دانش ... تا دانشکاه آزاد و پیام پول هست از لحاظ کیفی رشد علمی در جامعه حاصل نمیشه
متوجه رابطه شوهرم با خواهرم شدم. چه کار کنم؟
بیمارستان روانپزشکی امین آباد تهران
سه گام مهم برای تقویت تاب آوری کودکان
راه‌های درمان آسیب روانی کودکان کدام است؟
مهربان هستید یا مهرطلب؟
«تتو»؛ هیجان زودگذر، هزار دردسر
یک خطر بزرگ در کمین بیماران قلبی
عقل سلیم مشترک میان انسان‌ها چندان هم مشترک نیست
برای آن که «باکلاس» باشید این ۱۰ رفتار را کنار بگذارید
اختلال دیکته نویسی و راه‌های درمان آن
۸ نشانه روانشناسی که به شما می‌گویند شریک زندگی خوبی دارید
اگر این نشانه‌ها را دارید از نظر روحی انسان قوی هستید
ز باغ رعيت، گر مَلك خورد سيبي / برآرند غلامان، درخت از بيخ